Posledné dni, týždne, či dokonca mesiace sa stále točia okolo najočakávanejšieho smartfónu roka, iPhonu 6. Dnes však prinášame článok o novom iPade mini 3. generácie. Má byť totiž až o 30% tenší!

Tenší až o 30%

Podľa posledných špekulácií, týkajúcich sa nového iPadu má byť novinka až o 30% tenšia oproti súčasnej 2. generácií, ktorú nazývame iPad mini s retina displejom. Práve kvôli retina displeju sa hrúbka tohto zariadenia nepatrne zväčšila o 0,3 milimetra oproti prvej generácií. Pri pripravovanom iPade by sme sa však mali dočkať aj extrémne tenkého zariadenia. 30% by sa rovnalo približne 2,25 milimetra. Takýto rozdiel sa nemusí zdať príliš výrazný, no v skutočnosti by šlo o možno najtenší tablet súčasnosti.

iPad-Mini3-08
Dizajn iOS zariadení sa má konečne zjednotiť – svetapple.sk

Podpora predaja

Budúci Jablkový tablet má priniesť omnoho viacej zmien, ako by sa mohlo predpokladať. Hlavným dôvodom má byť aj fakt, že súčasné predaje iPadu skôr stagnujú ako rastú, no a to by mala budúca generácia zmeniť. Okrem výrazne tenšieho tela by malo byť pre potencionálnych majiteľov lákadlom aj tlačidlo s integrovaným senzorom odtlačkov prstov Touch ID, ktoré v súčasnosti poznáme len z iPhonu 5S. Ďalšou novinkou by mal byť napríklad procesor Apple A8 a v neposlednej rade aj mierne odlišný dizajn oproti súčasnej generácií, ktorým by sa iPad mini zaradil do nového dizajnového jazyka rodiny iOS zariadení!

iPad-Mini3-02
Nový iPad mini má ponúknuť výrazne tenšie telo ako súčasná generácia! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.