O nových iPadoch sa špekuluje už nejaký ten piatok. Ich nové generácie sú totiž predstavované každý rok, ako aj tento a to konkrétne už o necelé dva dni, čo znamená, že sa na to musíme pripraviť. Najprv sa hovorilo, že vo štvrtok uvidíme len iPad Air 2.generácie, no najnovšie špekulácie potvrdzujú prítomnosť aj menšieho brata iPadu mini, ktorý bude predstavený už vo svojej tretej generácií!

Upgrade

Vzhľadom na to, že na súčasných iPadoch nie je veľa takých vecí, ktoré by museli byť bezprostredne vylepšené, netreba očakávať ani nejaké veľké prekvapenia na štvrtkovej keynote. Pri menšom iPade netreba očakávať novinku z celom rozsahu ale skôr akýsi upgrade, podobne ako minulý rok. iPad mini 3.generácie by mal ponúknuť rovnaký procesor, aký môžme nájsť v iPhone 6/6 Plus a to konkrétne Apple A8, 1 GB RAM. Z takých HW vecí treba určite vyzdvihnúť nové fotoaparáty, o ktorých sa špekuluje už dlhodobo a Touch-ID senzor. Dizajn bude rovnako, ako v prípade väčšieho brata len mierne pozmenený.

iPadMinigaming
Nový iPad ponúkne senzor odtlačkov prstov Touch-ID – svetapple.sk

Predaj

Síce už vieme, že nový iPad mini uvidíme už vo štvrtok, stále nevieme, či sa začne predávať už 24. októbra po boku iPadu Air 2. generácie. Staršie správy hovorili, že kvôli problémom pri výrobe by mal predaj začať až začiatkom budúceho roka, čo sa nám však zdá ako veľmi nepravdepodobné!

ipad-mini-gold-concept-03
iPad mini 3. generácie by mal ponúknuť podobný dizajn, ako jeho sučasná verzia! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.