Apple iPad mini je síce v súčasnej dobe tak trošku zabíjaný samotnými produktami Apple, keďže na jedenj strane naň tlačí iPhone 6S Plus a na strane druhej potom obrovský iPad Pro. To však neznamená, že aj keď by bola 4. generácia labutiou piesňou spoločnosti Apple, tak neponúkne to najšpičkovejšie vôbec. Práve naopak. Apple vylepšilo procesor, fotoaparáty či dokonca aj samotný displej!

Zlý displej je vymenený za omnoho lepší

V roku 2012, kedy spoločnosť Apple predstavila prvú generáciu iPadu mini nás tak trošku zaskočil fakt, že toto zariadenie neponúklo Retina displej. Išlo skôr o to, že síce rozlíšenie stačilo, keďže prvá generácia mala zmenešný displej z iPadu 2 ale stále sa nemohla vyrovnať väčšiemu bratovi, iPadu 4 či mnohým konkurentom. Retinu sa rozhodlo Apple pridať až v roku 2013, kedy zariadenie aj poriadne pribralo. (0,5mm). Tento displej však nebol príliš dobrý a tak trochu sklamal. Apple ale všetko napravilo. Predstavilo iPad mini 4 s omnoho lepšími displejom a nehovoria to len prví majitelia ale aj experti z DisplayMate.

- Reklama -

Tí tvrdia napríklad to, že presnosť použitých farieb sa zlepšila natoľko, aby mohli konkurovať iPhonu 6 či iPadu 2. Farebné gama sa dostalo na hodnotu 101%. Predošlá generácia dosahovala len 62%, čo je samo o sebe pomerne veľkým skokom vpred. Nový iPad mini sa však polepšil aj v prípade odrazov, ktoré tvoria hodnotu len dve percentá. Minulá generácia mala až 6,5%. iPad mini 4. generácie teda pravdepodobne prebral prvky z displeja iPadu Air 2. Čo to ale znamená v praxi? Len jedno. Pokiaľ budeš čítať na slnku, uvidíš omnoho viac, ako keby si mal v ruke predošlý model!

iPad-mini-4 - Svetapple.sk
iPad-mini-4 – Svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here