Ming-Chi Kuo, to je meno dobre známeho a pomerne presného analytika, ktorý predpovedal už množstvo vecí ohľadom Jablkovej spoločnosti, ktoré sa časom ukázali ako pravdivé. Medzi ne patrí aj predstavenie hodiniek Apple Watch či ich cena, ktorú síce presne nepoznáme, no vieme, od koľko ich Apple bude ponúkať. Ming-Chi Kuo sa s nami dnes podelil o nové, veľmi zaujímavé špekulácie! 

iPad Pro a stylus

V Cupertine sa vraj pripravuje niečo, čo už má konkurencia, no vo svete to ešte nie je tak spopularizované. Je jasné, že potom, čo Apple pripraví iPad Pro s 12″ displejom, budú tablety danej veľkosti úplne normálne a do výroby sa pustí omnoho viacej spoločností ako len Samsung či Microsoft. Uznávaný analytik Ming-Chi Kuo predpovedá, že iPad Pro, ktorý by mohol ukázať ostatným výrobcom, ako robiť veľký tablet bude možné ovládať pomocou stylusu. Podla neho si vraj v Apple dobre uvedomujú, že pri uhlopriečke 12″ už nemusí byť ovládanie daného zariadenia pomocou prstov najpohodlnejšie a už určite nie v prípade, že tvoríte grafiku, a práve preto vám bude umožnené k iPadu dokúpiť aj stylus (nemá byť súčasťou balenia). Technológia, ktorú Steve Jobs teda doslova nenávidel, by si v tomto zariadení mohla nájsť svoje uplatnenie! Stylus by mal byť zo začiatku len veľmi jednoduchý a dobíjať by sa mal pomocou Lightning konektora. Neskôr by mohol dostať podobné funkcie, ako gyroskop či akcelerometer. Celý tablet spolu so stylusom by mali byť predstavené už v druhom či treťom štvrťroku 2015, čo znamená, že sa máme na čo tešiť!

Prečítajte si tiež  Windows 10X sa ešte ani neohrial a už sa ho podarilo nainštalovať na Mac!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.