Podľa Wall Street Journal by mohol najväčší z rodiny iPadov dostať USV 3.0 na to, aby si mohli používatelia toto zariadenie rozšíriť o prídavnú klávesnicu či dokonca myš. Vzhľadom na to, že WSJ je pomerne dôveryhodné médium, túto správu by sme určite nemali brať len ako kačicu!

Odklad

Apple odložilo väčší iPad Pro vraj kvôli vážnym problémom pri dodávkach displeja, čo by spôsobilo, že na začiatku predaja by zrejme bolo veľmi málo kusov. Nové správy hovoria o tom, že Apple predstaví toto zariadenie až v septembri tohto roka a v súčasnej dobe stále uvažuje nad jeho prepracovaním poprípade vylepšením. Medzi vylepšenia by malo patriť aj rýchlejšie napájanie, žeby inšpirácia od Samsungu?

- Reklama -
iPad Pro - svetapple.sk
iPad Pro – svetapple.sk

Klávesnica a myš

iOS je možné ovládať ako prstami, tak aj pomocou Bluetooth klávesnice, ktorých je na trhu naozaj veľké množstvo. Myš však medzi týmito možnosťami chýba a tento operačný systém ňou jednoducho nie je možné ovládať, pretože ju nepodporuje. V čase, keď bol tento systém vyvíjaný s ňou nepočítali, no už čoskoro sa to môže úplne zmeniť!

Apple by mohlo do nového iPadu Pro pridať podporu myši pre niekoľko jednoduchých funkcií, ako je napríklad označovanie textu či prepínanie aplikácií. Myš by tu mala svoje využitie, aj keď možno nie úplne plnohodnotné. Každopádne, pokiaľ by malo WSJ pravdu a Apple by skutočne predstavilo aj USB konektor 3.0, mohli by sme sa tešiť minimálne na podporu klávesnice, možno aj takej priamo od Apple (samozrejme len pokiaľ by takú v spoločnosti vyvinuli, tak ako napríklad Microsoft).

iPad Plus - svetapple.sk
iPad Plus – svetapple.sk

Zdroj: 9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.