Spoločnosť Apple nám počas tohtoročnej Keynote predstavila jedno zariadenie, ktorým pravdepodobne zabodovala u nejedného fanúšika veľkých displejov a grafiky. Predstavila iPad Pro s neuveriteľným 12,9″ displejom, ktorý okrem iného podporuje aj stylus, v tomto prípade sa nazýva Apple Pencil či prídavnú klávesnicu, ktorá sa na iPad prepojí cez špeciálny konektor. To však nie je všetko. iPad má prednosti aj vo výkone!

Výkon

Tento rok si, zdá sa, Apple polepšilo. Minimálne v smere výkonu na novom iPade Pro. V jeho srdci totiž bije Apple A9X, ktorý je podľa meraní spoločnosti až 1,6x výkonnejší ako procesor Apple A8X, ktorý sme mali možnosť vidieť v iPade Air druhej generácie. Okrem iného disponuje iPad Pro aj 2x výkonnejšou grafikou. Celé to vraj dáva dokopy taký výkon, že je väčší ako 80% všetkých predaných notebookov za posledných 12 mesiacov. Ide však len o tablet a práve preto je celkom na mieste Apple pochváliť. To samozrejme robíme ale dnes sa zistilo, že nielen procesor v novom iPade je rýchlejší. Lepší je napríklad aj ovládač pamäte!

- Reklama -

Práve vďaka nemu totiž prebieha načítavanie 4K videí či vysokokvalitných fotografií vo formáte RAW podstatne rýchlejšie než na starších modeloch iPadu, ktoré nemajú vylepšený ovládač pamäte. Apple prezentuje, že zariadenie je dokonca pri rýchlosti Read/Write rýchlejšie ako súčasné MacBooky. Samozrejme, že tento fakt potvrdiť nevieme, nakoľko sme iPad Pro s 12,9″ displejom vo svojich rukách nedržali, ale už len fakt, že ponúka ohromujúce 4GB pamäte RAM, nám dáva tušiť, že pôjde o skutočne výkonnú hračku, ktorá však nebude určená deťom!

Výkon bude využívaný predovšetkým na grafické úkony! - svetapple.sk
Výkon bude využívaný predovšetkým na grafické úkony! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.