iPad Pro je tabletom, o ktorom sa diskutuje už prakticky od konca roku 2012. Práve vtedy sa objavili prvé správy o tom, že Apple predstaví tablet s 12,9″ displejom. Dnes vieme o iPade Pro už pomerne veľa a taktiež vieme s vysokou pravdepodobnosťou potvrdiť, že sa ho dočkáme už tento rok. Prinášame však niekoľko zaujímavých informácií, ktoré vás oboznámia s doplnkami, ktoré ešte žiaden iPad nikdy nemal!

Stylus

iPad Pro by mal byť prvým Apple výrobkom od nastúpenia Steva Jobsa späť do firmy Apple, ktorý bude používať Stylus. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby nebol práve Steve veľký odporca tohto typu ovládania. Povedzme si však pravdu, ovládať iPhone a 12,9″ tablet dotykovým perom je trošku rozdiel a tak je možné, že by veľký vizionár pristúpil aj na túto cestu, ktorú z duše nenávidel. Aj keď sme vám už v minulosti priniesli správu o tom, že spoločnosť Apple prinesie revolučný stylus, pri tomto tablete sa tak ešte nestane.

- Reklama -

iPad Pro bude mať klasický Bluetooth stylus s pohyblivým hrotom, čo znamená, že bude vedieť rozpoznať to, kedy na displej tlačíte viac a kedy naopak menej. To sa ukáže ako pomerne praktické napríklad pri kreslení čiar, keď už nebudete musieť meniť hrúbku danej čiary v komplikovane v nastaveniach danej aplikácie!

iPad Pro Concept - svetapple.sk
iPad Pro Concept – svetapple.sk

Force Touch

Apple však neprinesie len stylus, ktorý bude vedieť rozpoznať silu tlaku, vyvíjanú na displej zariadenia. Prinesie aj pomerne novú technológiu Force Touch, ktorá bude vedieť rozpoznať aj silu tlaku z našich prstov, čo by malo dopomôcť k presnejšiemu ovládaniu. V súčasnosti túto technológiu používa napríklad v hodinkách Apple Watch či v Track Padoch na nových MacBookoch.

Okrem iného by mal nový iPad Pro ponúknuť aj USB-C, čím by sa mal stať už druhým zariadením spoločnosti, ktoré takýmto niečim disponuje. Ďalšou novinkou by malo byť NFC, ktoré by mohlo slúžiť na prijímanie mobilných platieb, čo znamená, že by sa z iPadu mohla stať napríklad pokladňa. V súčasnosti sa však najviac špekuluje najmä o tom, či Apple prinesie špeciálnu verziu iOS a OS X v jednom alebo sa dočkáme len iOS. Všetko sa ukáže už v najbližších mesiacoch!

Takýto veľký by mohol byť iPad pro - svetapple.sk
Takýto veľký by mohol byť iPad pro – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.