Spoločnosť Apple už zajtra s veľmi vysokou pravdepodobnosťou predstaví úplne nové zariadenie, ktoré bude dokonalo spadať do produktovej línie iOS. Pôjde ako ináč o najväčší tablet, ktorý bude v prípade Apple možné kúpiť.

Jeho názov by mal byť všeobecne iPad Pro a ponúkne naozaj obrovský 12,9″ displej. My poznáme cenovku a aj to s akou príde základnou kapacitou!

Cena a ostatné

iPad Pro samozrejme nebude hračka a jeho určenie bude zamerané predovšetkým na pracovné účely. Práve preto môžme čakať špeciálne a zároveň profesionálne aplikácie určené pre tento tablet.

Pôjde jednoducho o špičkový nástroj pre prácu, ktorý by mal dokonca ponúknuť aj stylus, aj keď tomu naša redakcia príliš neverí. Jeho dostupnosť bude samozrejme v troch farebných variantoch a úložisko zase v dvoch variantoch.

Základná cenovka síce nie je známa ale vieme, že tablet ponúkne v úplne základnej konfigurácií 64GB pamäť. Pokiaľ by si však bol zákazník ochotný priplatiť za viac miesta, bude k dispozícií aj väčšia 128GB varianta, vďaka čomu pôjde o seriózny pracovný nástroj.

Mala by byť dostupná aj verzia s LTE a práve cenu tejto verzie v spojení so 128GB úložiskom poznáme. Ide presne o 1299$, čo je rovnaká cenovka ako za MacBook, to už si človek rozmyslí či chce notebook alebo tablet.

Prečítaj si tiež: Možno poznáme rozlíšenie iPad Pro!

Základnú cenu by sme si potom mohli odvodiť od tejto ceny, ktorá je pravdepodobne uvedená za najvyššiu možnú variantu. V tom prípade by pri cenovej politike Applu tento tablet stál 999$ ale nič nie je isté, tablet môže byť aj lacnejší.

Apple vraj vyvíja aj špeciálnu klávesnicu k tomuto tabletu, ktorá ho premení na „MacBook“. Tá sa však nebude dodávať od výroby a bude potrebné priplatiť si niekoľko desiatok dolárov (predpokladá sa 99$).

Prečítajte si tiež  Na internete sa objavilo video s čiernym iPhonom 7!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.