V dnešnej dobe je zdá sa možné všetko a pokrok ide rýchlo dopredu. Na svete sú mnohí ľudia, ktorý si kúpia iPad za každú cenu, no nájdu sa tu aj taký, ktorý dokážu žiť aj bez neho, no niekedy ho jednoducho potrebujú. Je celkom logické, že kvôli jednej veci nebudú kupovať zariadenie za 400$, no oddnes si ho môžu požičiať!

Automaty

V Americkej Philadelphii existuje knižnica, ktorá je na prvý pohľad úplne bežná ako všetky ostatné. V tejto knižnici sa však nachádza niekoľko pomerne netradičných vecí. Tak napríklad už od roku 2013 tu existuje špeciálny program, kedy si môžte z istého automatu vybrať MacBook na 24 hodín a potom ho opäť vrátiť. Počas tejto doby si ho dokonca môžte zobrať aj domov.

 Zdá sa, že MacBooky nestačili a knižnica chcela byť ešte inovatívnejšie ako kedykoľvek predtým. Po novom ponúka úplne nové automaty, v ktorých si môžete na dobu 4 hodín požičať iPady. Je to jednoduché, prídete k automatu a priložíte k nemu váš študentský preukaz alebo preukaz z knižnice. Následne si môžte tablet požičať na 240 minút a potom ho opäť vrátiť na svoje miesto. V iPade je predinštalovaných niekoľko aplikácií, ktoré vám umožnia robiť zaujímavé veci, od vzdelávania sa až po editovanie videí či fotografií.

Najzaujímavejšie je hádam to, že zariadenie vymaže všetky vami vykonané funkcie, hneď potom, ako ho vrátite späť do automatu, Pokiaľ ste sa teda zabudli odhlásiť z Facebooku, určite vám nikto nenapíše vtipný status vzhľadom na to, že vaše údaje jednoducho zmiznú. Čo poviete, uvítali by ste podobné automaty aj u nás? 🙂

Zdroj:9to5mac.com

Prečítajte si tiež  Tento rok príde 70 nových Emoji!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.