Keď spoločnosť Apple predstavila iPhone 11, stal sa z neho okamžite predajný hit. A aj keď ide dnes už o pomerne starý smartfón, čuduj sa svete, obchodníci ho stále ponúkajú a minimálne na Slovensku sa vcelku dobre predáva. Dôvodom je nízka cena, ktorá po zľave klesla na veľmi výhodnú úroveň. Otázne však zostáva, či sa iPhone 11 ešte oplatí. My vám skúsime odpovedať.

Zariadenie je síce staré, ale „jaré“. Má veľký 6,1″ displej s citlivosťou 326 ppi a autentifikačnou technológiou Face ID. Zobrazovacia jednotka je technologicky veľmi podobná, ako tá v iPhone SE 3. Je však väčšia a má modernejší tvar. iPhone 11 tiež ponúka starší procesor A13 Bionic, ktorí môže niekoho odradiť. Dobrou správou ale je, že tento čip vyrábaný 7 nm procesom dokáže aj dnes poraziť väčšinu svojich konkurentov zo strednej triedy. Vek teda v tomto prípade nehrá veľkú rolu.

iPhone 11 sa v čase uvedenia na trh predával od 799 €, čo bola za vlajkovú loď nižšej triedy adekvátna čiastka. Dnes ho však po kliknutí na tento odkaz kúpite od 430 €, čo je absolútne vynikajúca ponuka. Získate tak stále atraktívny smartfón od spoločnosti Apple, ktorému pre menej náročného spotrebiteľa absolútne nič nechýba.

iPhone 11 má totiž až dva fotoaparáty v zadnej časti (širokouhlý a ultraširokouhlý), pomocou ktorých bravúrne zvláda aj fotenie v noci či natáčanie kvalitného 4K videa. Smartfón tiež do vienka dostal pomerne veľký akumulátor s kapacitou 3 110 mAh a podporou rýchleho 20 W káblového, alebo 7,5 W bezdrôtového nabíjania.

iPhone 11 cena
Zdroj: Unsplash / Mikhail Tyrsyna / David Švihovec (úprava redakcie)

Medzi nevýhody by sme mohli zaradiť fakt, že ide o zariadenie z roku 2019, šo znamená, že jeho softvérová podpora najnovších verzií operačného systému iOS skončí o cca 2 roky.

Druhou nevýhodou je potom z nášho pohľadu displej, ktorý neponúka technológiu OLED, ale ide o klasické LCD. Ako sme však uviedli vyššie, ak nie ste nároční a chcete šikovný telefón s dobrými fotoaparátmi za výhodnú cenu, pri iPhone 11 asi nie je o čom.

Alternatívou môže byť iPhone 12. Tiež je lacný

iPhone 12
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen / Frederik Lipfert (úprava redakcie)

V prípade, že vám to rozpočet dovolí, kúpiť si môžete aj novší iPhone 12, ktorý ponúka podstatne modernejší hardvér, aj keď ide len o jedno-generačnú zmenu. Spomeňme napríklad špičkový OLED displej so 460 ppi a ochranou Ceramic Shield, výkonnejší procesor A14 Bionic (5 nm), ktorý spoločnosť Apple používa do dnešných dní, kvalitnejšie zadné fotoaparáty, podporu MagSafe nabíjania a hlavne podporu 5G Pripojenia.

Prečítajte si tiež  Nový 13" MacBook Pro s čipom M2 by mohol doraziť už budúci mesiac

iPhone 12 má tiež modernejší hranatý dizajn, ktorý starne oveľa pomalšie, ako zaoblené krivky v iPhone 11 a po stránke ceny vie budúceho majiteľa tiež príjemne potešiť. Toto zariadenie spoločnosť Apple predávala v čase uvedenia na trh za 899 €. Po kliknutí na tento odkaz ho však môžete mať od 580 €, čo sa stále oplatí.

Je síce pravda, že oproti klasickému iPhonu 11 priplatíte pomerne dosť, cca 150 €, avšak získate o 2 triedy modernejšie zariadenie. Rozhodnutie ale nechávame samozrejme na vás.

Na Loopi nájdete všetko príslušenstvo 

Zdroj: Loopi

A keď už si budete kupovať nový iPhone 11 alebo iPhone 12, nezabudnite, že na internetovej stránke Loopi nájdete pre obe zariadenia príslušenstvo v špičkovej kvalite.

Kryty pre iPhone 11

Kryty pre iPhone 12

Môže ťa zaujímať
- Reklama -