Pokiaľ ste si zakúpili najnovší iPhone 11 Pro, pravdepodobne viete prečo. Jeho nové fotoaparáty, dokonalý displej a v neposlednom rade aj väčší akumulátor tvoria spolu fantastický výsledok. Pozrite sa na to, ako je na tom iPhone 11 Pro 5,8″ a jeho batéria po mesiaci. Dokázala nás prekvapiť?

iPhone 11 Pro 5,8″ a jeho batéria po mesiaci.

Na začiatku samozrejme zdôrazňujeme, že sa jedná o 5,8″ model Pro. Inými slovami, verzia so 6,5″ displejom môže mať ešte pozitívnejšie hodnoty. Tú však v tomto prípade netestujeme. Jablková novinka by mala mať podľa Applu lepšiu výdrž až o 4 hodiny. Dopomôcť tomu má úplne nový, väčší akumulátor či umelá inteligencia. Tá postupne sleduje naše správanie a na základe toho prispôsobuje zariadenie.

My sme sa na výdrž batérie pozreli ináč. Neurobili sme žiadne simulované testy ani nič podobné. Koniec koncov, takých na internete nájdete naozaj veľké množstvo. Batériu sme sledovali počas každodenného života približne mesiac. Na základe toho môžeme uviesť náš verdikt. Ním je, že baterka je na tom skutočne lepšie. Oproti minuloročnému iPhonu XS s 5,8″ displejom je rozdiel nie len citeľný ale aj výrazný. V tomto bode ale chceme zdôrazniť, že testovaný minuloročný model má už 12 mesiacov, takže aj akumulátor v ňom je trochu slabší. Zdravie batérie ukazuje 87%.

Tak či tak si však myslíme, že výsledok by bol len o málo lepší ak by sme ho mohli porovnať voči úplne novému produktu. Dôvod je taký, že pri bežnom používaní trvá zhruba do 17:00-18:00 (telefonovanie, sms, messenger, facebook, internet, hudba, maily a pod…), kým je telefón v režime slabej batérie. Potom ešte môže zo dve hodinky vydržať. Medzi tým ho ale dávame preventívne nabíjať. To je úplne logické. Na druhú stranu model 11 Pro pri rovnakej záťaži absolútne neriešite. Ak vám na konci dňa blikne režim slabej batérie zvyčajne je to skutočne okolo 22:00 a aj to sa nič nedeje. Telefón dokáže v tomto režime vydržať bez problémov ďalšie 2-3 hodiny. Bavíme sa o náročnom používateľovi.

Apple testuje nové prototypy Face ID. Chce buď zmenšiť alebo odstrániť výrez.

Môže baterka iPhonu 11 Pro vydržať aj 2 dni?

Z našej skúsenosti by sme batériu označili skôr za dňovú ako dvojdňovú. Na druhej strane, ak sme mali dni, kedy sme telefón menej používali, výsledky boli skutočne impozantné. Niekedy o 20:00 mal telefón stále viac ako 70%. To boli práve dni, kedy sme ho príliš v ruke nedržali. Inými slovami si myslíme, že pri sporadickom používaní by 2 dni vydržal. Na druhú stranu, museli by ste sa trochu obmedzovať. Druhá dôležitá vec je tá, že keď ho v jeden deň možno až tak moc nepoužívate, neznamená to, že ho nebudete používať ani na druhý deň. Nabitý telefón je teda vždy istota. V núdzových prípadoch ale 2 dni bez problémov zvládne. Treba sa ale prispôsobiť.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako pridať hudbu na Instagram do príbehov?

Netreba zabúdať ani na to, že k nemu automaticky dostávate silnejší 18W adaptér. Ten podporuje rýchle nabíjanie a na jeho koncovke nájdeme redukciu na USB-C. Je to zvláštny krok. Nie preto, lebo lacnejší iPhone 11 má stále 5W. Skôr preto lebo používa stále USB-A. Každopádne, nabíjanie pomocou výkonnejšej nabíjačky je skutočne veľmi rýchle. Behom niekoľkých minút dostanete dosť kapacity na to aby ste vydržali aj celé hodiny. Je to trochu nezvyk. Predsa len sme boli všetci zvyknutí na omnoho nižšiu rýchlosť nabíjania. Tento krok teda kvitujeme a schvaľujeme. Na druhú stranu si však myslíme, že adaptér mohol byť pokojne aj súčasťou lacnejšieho modelu. Apple by na tom po stránke finančnej určite príliš nestratilo.

Ak máte iPhone 11/11 Pro/11 Pro Max, vyjadrite nám váš názor na výdrž batérie. My sme nadpriemerne spokojní. Nemusíme to riešiť, lebo máme istotu, že telefón nám do večera vydrží. Vaše poznatky píšte buď sem alebo potom na sociálne siete do komentárov…

Prečo sa nám iPhone 11 Pro vo novej farbe "Midnight Green" páči najviac?
iPhone 11 Pro 5,8″ a jeho batéria po mesiaci. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.