Apple sa tento rok logicky sústredilo tak ako vždy na fotoaparáty. V prípade modelu 11 Pro ich dokonca tak vyšperkovalo, že sa predpokladá, že budú atakovať hranicu toho najlepšieho, z najlepšieho. iPhone 11 Pro môže tento rok vyhrať v rebríčku DxOMark s najlepším fotoaparátom na svete.

iPhone 11 Pro môže tento rok vyhrať v rebríčku DxOMark s najlepším fotoaparátom na svete.

DxOMARK je jeden z najobjektívnejších testov mobilných fotoaparátov a kamier na svete. Každý rok sú v tomto rebríčku preverené vlajkové lode od rôznych výrobcov a podľa skóre sa dá určiť, ktorý je najlepší. Samozrejme vhodné je dodať aj to, že dnes už má vo vlajkovej lodi dokonalý fotoaparát takmer každý a rozdiely sú pre mnohých používateľov (naprieč značkami a konkurenciou) prakticky nerozoznateľné. Apple by ale tento rok mohlo mať celkom dobrú šancu rebríček celkovo vyhrať.

Na svete sa objavilo prvé unboxing video iPhonu 11 Pro Max! - svetapple.sk

Ak aj niekde stratí body, získať by ich mohlo dosť v noých dvoch rebríčkoch. Jedným z nich je nočný režim, ktorý umožňuje aj za totálneho šera či dokonca tmy vytvoriť pomerne čitateľnú a vizuálne peknú fotografiu. Druhým rebríčkom potom môže zapôsobiť novým širokouhlým objektívom. Aj ten chce DxOMARK hodnotiť samostatne. Na ich test si ale budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Nové rebríčky ako stvorené pre Apple?

Nové iPhony ešte nie sú v predaji a tak logicky nikto nemôže reálne vyskúšať ako budú v týchto rebríčkoch fotiť. Pre zaujímavosť si ale môžeme pozrieť príklady z konkurencie, ktorú už stihla komisia preveriť napríklad pri nočnej fotografii. Všetky tri vlajkové lode, medzi ktoré spadajú zariadenia Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy S10 a Note 10+ 5G získali až 59 bodov v tomto teste.

- Reklama -

Zariadenie od Google, ktoré voláme Pixel 3 však prekvapivo získalo len 49 bodov. Toto hodnotenie bolo veľmi zvláštne. Nočný režim na tomto zariadení funguje skutočne výborne. Pochybením môže byť ale nočný režim za použitia blesku, ktorý podľa všetkého zariadenie od Googlu zas až tak dobre nezvláda.

V druhom rebríčku, ktorý bral v úvahu test širokouhlých objektívoch získal nový Note 10+ 5G 42 bodov zatiaľ čo jeho menší braček Samsung Galaxy S10 5G “len” 40 bodov.

Tabuľka, ktorú môžete vidieť pod týmto textom ukazuje aktuálne bodové poradie daných zariadení. Dnes najlepší fotomobil od Apple, iPhone XS Max ponúka skóre 110 bodov a je umiestení na 7. priečke (čo po 12 mesiacoch zas nie je také zlé). Rebríčku ale kráľuje najnovší rival tohto zariadenia a to Samsung Galaxy Note 10+ 5G so 126 bodmi. iPhone 11 Pro bude teda musieť získať minimálne 17 bodov navyše oproti iPhonu XS Max aby ho predbehlo. Máme za to, že sa mu to môže reálne podariť…

iPhone 11 Pro môže tento rok vyhrať v rebríčku DxOMark s najlepším fotoaparátom na svete. - svetapple.sk
iPhone 11 Pro môže tento rok vyhrať v rebríčku DxOMark s najlepším fotoaparátom na svete. – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here