Apple sa posledné 2-3 roky začalo zameriavať na čo najdlhšiu výdrž na jedno nabitie. Zariadenia dostali šetrnejšie procesory a väčšie akumulátory, vďaka čomu ich nabíjame maximálne raz denne.

Toto samozrejme platí aj pre iPhone 12 Pro Max, ktorého batéria má kapacitu 3,687 mAh. V praxi ju vybijete približne za 2 dní a 1 hodinu a lepšie je na tom už iba Oppo Find X3 Neo, Wiko Power U30 a Samsung Galaxy M51. O tento sofistikovaný test sa postarala spoločnosť DXOMARK. Tú poznáme z profesionálnych testov displejov, reproduktorov a fotoaparátov.

Ako prebiehal test?

Celý priebeh testu spočíva v autonómii (aká je životnosť batérie), nabíjaní (ako dlho trvá nabitie) a efektívnosti (ako efektívne zariadenie spravuje batériu počas používania). Experti vytvorili protokol na testovanie batérií, ktorý uplatňujú pri všetkých sledovaných zariadeniach.

iPhone 12 Pro Max získal skóre 78 bodov, čo je veľmi slušný výsledok. Pred ním sa nachádza Oppo Find X3 Neo s výsledkom 81 bodov a za ním Vivo Y20s s výsledkom 75 bodov.

Ako sme už spomenuli vyššie, vlajkovú loď od Apple môžete používať 2 dní a 1 hodinu na jedno nabitie, pričom dopĺňanie šťavy z 0 % na 80 % trvá cca 57 minút a z 0 % na 100 % cca 2 hodiny a 27 minút.

DXOMARK bude v testoch pokračovať a postupne sem zaradí aj ostatné smartfóny od spoločnosti Apple. Nemusí sa jednať len o iPhone 12 ale aj o staršie generácie, ktoré sa už oficiálne nepredávajú. Napíšte nám do komentára pod týmto článkom, ako ste spokojní s výdržou batérie na iPhone 12 Pro Max. Za nás je absolútne dostačujúca.

Prečítajte si tiež  AirPods v čiernej farbe. Je šanca, že ich Apple predstaví?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.