Ako už býva zvykom, tesne pred uvedením nového iPhonu na trh sa jeho výrobcovia snažia nalákať do továrni čo najviac zamestnancov, aby zabezpečili rýchle a plynulé dodávky. V roku 2021 im je ponúkaný aj vysoký nástupný bonus.

Podľa správy, ktorú zverejnila internetová stránka South China Morning Post nemajú dodávatelia Apple stále dosť ľudí na to, aby obsadili všetky stroje a pracoviská potrebné na výrobu iPhonu 13. Ten by mal byť pritom predstavený už v septembri a do predaja sa dostane najneskôr začiatkom októbra.

V takýchto prípadoch je teda úplne bežné, že sa na motiváciu používajú vysoké nástupné bonusy, vzťahujúce sa napríklad na továreň spoločnosti Foxconn Zhengzhou, kde sa produkuje cca 80 % všetkých vyrobených iPhonov.

Celkom slušný bonus ku mzde

V roku 2021 sa zamestnanci dočkali rekordne vysokého nástupného bonusu vo výške až 10 200 juanov, čo v prepočte vychádza na niečo vyše 1 330 €. Podobnú taktiku zvolila aj spoločnosť Lens Technology, ktorá zvýšila tento bonus z pôvodných 5000 juanov (cca 655 €) na 10 000 juanov (cca 1310 €).

Dodávateľ Luxshare poskytuje taktiež 5 000 juanov, no pokiaľ sa vrátia pracovníci, ktorí preň už v minulosti pracovali, pridá im ešte 3 800 juanov navyše.

Pochopiteľne, na to aby si pracovník mohol užívať tieto výhody musí splniť dopredu stanovené body, ktoré sa nachádzajú v zmluve. Nástupný bonus mu bude vyplatený až po tom, čo odpracuje niekoľko mesiacov na výrobe iPhonu 13. Ide o tie najvyťaženejšie obdobie, pretože záujem zo strany zákazníkov je obrovský a ponuka nedostatočná. Aj preto sa dodávatelia tak veľmi snažia…

 

 

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.