2iPhone 15 Pro Max sa zúčastnil testu DxOMark

iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: SuperSaf (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple sa snaží rok čo rok predstaviť ten najlepší smartfón na svete a vzhľadom na predajné výsledky sa jej to evidentne veľmi dobre darí. Tak, ako vždy, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max dostal vylepšený fotoaparát, pričom po dlhej dobe sme sa opäť stretli s rozdielom, ktorý sa týka možností optického priblíženia.

Zatiaľ čo menší iPhone 15 Pro má 6,1″ displej a 3x optický zoom (15x digitálny zoom), väčší iPhone 15 Pro Max má 6,7″ displej a 5x optický (25x digitálny zoom). A aj keď sa to na Samsung Galaxy S23 Ultra s 10x optickým (100x digitálnym zoomom) nechytá, v prestížnom hodnotení DxOMark ho nechal široko ďaleko za sebou.

Hoci iPhone 15 Pro Max nebol v roku 2023 označený za najlepší foto-mobil sveta, s chýbajúcimi dvoma bodmi na prvý Huawei P60 Pro sa umiestnil na príjemnom druhom mieste. A za to sa v Cupertine určite nemôže nikto hanbiť.

V samotnom rebríčku dosiahol presnejšie 154 bodov, čo je o 8 bodov viac, ako má na konte iPhone 14 Pro Max z minulého roka, ktorý momentálne klesol na stále príjemné deviate miesto. Rovnako treba zdôrazniť, že testu sa zatiaľ nezúčastnil menší iPhone 15 Pro.

To čo odborníci z DxOMark na fotoaparáte nového iPhonu 15 Pro Max chválili a tiež kritizovali sa dočítate na ďalšej strane….

Späť