Pokiaľ sa tešíte na tohtoročné iPhony, veľká revolúcia to nebude. Povedzme, že skôr evolúcia. Apple si svoje tromfy odkladá na ďalší rok. iPhone 2020 by mal mať rôzne technológie. Prečítajte si o tých, ktoré sú skoro isté.

3iPhone 2020 s podporu 5G internetu

iPhone príde v roku 2020 s podporou 5G. Uvidíme, kedy bude sieť na Slovensku. - svetapple.sk

Apple síce zakúpilo divíziu Intelu, ktorá sa zaoberá predovšetkým vývojom modemov pre 4G/5G avšak v roku 2020 mu táto akvizícia ešte nepomôže. V tomto prípade mu pomôže spoločnosť Qualcomm, ktorá by mala dodávať čipy pre všetky 3 nové modely. Malo by ísť o iPhone s 5,4″ displejom, iPhone s 6,1″ displejom a napokon iPhone so 6,7″ displejom.

Práve vďaka podpore 5G bude iPhone na budúci rok veľmi populárny. Ľudia budú chcieť smartfón s podporou rýchlejšieho internetu a vzhľadom na to, že ho ponúkne okrem dvoch vlajkových lodí aj lacnejší nástupca modelovej rady XR, bude oň záujem. Očakávať ho môžeme okrem USA najmä v Číne. Práve tu sa 5G siete pomaly ale isto rozrastajú. V Európe takýto trend budeme pociťovať zrejme až okolo roku 2021.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.