Minulý rok Apple predstavilo okrem klasického zástupcu iPhonu 5S aj lacnejšiu verziu, ktorú nazvalo 5C. Už od predstavenia tohto smartfónu, lepšie povedané, uverejnenia ceny , bolo jasné, že to nebude práve predajný hit. Dnes sa však ukazuje, že v niektorých krajinách predsa len hitom je a dokonca väčším ako iPhone 5S!

Za všetko môže dizajn!

Aj napriek tomu, že iPhone 5C bol v podstate preoblečený iPhone 5 v plastovom kabáte a ponúkol o zlomok nižšiu cenu, nemôžme hovoriť práve o lacnom iPhone! Veď cena za základnú verziu bola len o 100 $ nižšia ako cena exkluzívnejšieho iPhonu 5S. Dôvod, že je plastový iPhone lacnejší, teda nie je celkom vhodným argumentom, prečo si ho kúpiť. Apple však vždy vedelo, ako predstaviť obľúbený produkt tak, aby neohrozilo predaje svojho top smartfónu. Vysoká cena iPhonu 5C bola pravdepodobne odôvodnená tým, že v Coupertine nechceli aby bol populárnejší ako iPhone 5S, no celkom im to nevyšlo. Áno, plastové iPhony nie sú také obľúbené ako tie hliníkové, no predsa len vidíme množstvo ľudí držať ich v ruke a v niektorých krajinách je o ne dokonca väčší záujem ako o vylepšený 5S! Za všetko môže dizajn, ktorý ponúkal na výber z viacerých farieb a hlavne malo zariadenie lepší tvar, vďaka čomu sa aj pohodlnejšie držalo v ruke!

iphone-5c-color-options
V ponuke je až 5 farebných variantov! – svetapple.sk

Veľká Británia a Francúzko!

Pre dôkaz toho, že iPhone 5C je naozaj populárnym modelom, stačí zájsť do Veľkej Británie či Francúzka. Tu na vás budú totiž na každom rohu vykúkať obrovské farebné bilboardy či reklamy so spomínaným produktom. Pokiaľ trochu sklopíte oči a všimnete si ľudí okolo vás, zistíte, že iPhone 5C vidíte v ich rukách častejšie, ako 5S. Nie, nie je to náhoda, plastový iPhone je v týchto krajinách naozaj obľúbenejší, ako u nás. Dôkazom sú aj podiely na trhu vo Veľkej Británii, podľa ktorých  iPhone 5C si odkúslo až 8,9%, iPhone 5S 7,6% a konkurenčný Samsung Galaxy S5 „len“ 6%! Niet teda pochýb o tom, že iPhone 5C je produktom, ktorý si môže nájsť svojich fanúšikov!

iphone-5c-title
iPhone 5C je obľúbený ako vo Veľkej Británií, tak aj vo Francúzku! – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.