Spoločnosť Apple vyrába svoj iPhone už po dobu neuveriteľných 8 rokov a za ten čas sa objavilo množstvo prípadov toho, že telefón začal horieť, explodoval, alebo sa z neho začal šíriť nepríjemný štipľavý dym. Rovnako tomu bolo aj prednedávnom na Long Islande, kde iPhone 5C spôsobil popáleniny 3. stupňa. Erik Johnson navyše žaluje Apple, tvrdí, že používal výhradne príslušenstvo od Apple!

Výbuch

Istý muž menom Eric Johnson zažil prednedávnom veľmi nepríjemnú príhodu so svojim iPhonom 5C, keď mu z ničoho nič explodoval priamo vo vrecku jeho nohavíc čím mu spôsobil aj ujmu na zdraví. Tento prípad sa odohral veľmi rýchlo a telefón začal horieť takmer okamžite. Najhoršie na tom celom však bolo to, že kúsky roztaveného iPhonu sa Erikovi prilepili o nohu a museli byť chirurgicky odstránené. Znamenalo to teda pomerne náročnú operáciu, po ktorej musel zostať ešte 10 dní v nemocnici.

- Reklama -
iPhone 5C - svetapple.sk
iPhone 5C – svetapple.sk

Podľa jeho slov len kráčal, keď mu zrazu telefón len tak vzplanul, okamžite dal dole nohavice a niekoľko svedkov potvrdilo, že cítilo nepríjemný zápach horiaceho tela. Vraj to bol zápach veľmi podobný tomu, ako keď sa býkovi vypaľuje značka do kože. Jednoducho, mu nemáme čo závidieť, no horšie je to, že väčšina tých čo číta tento článok vlastní smartfón od rovnakého výrobcu a tak sa tu naskytá otázka, či je dôvod na obavy?

Určite nie, iPhone je v dnešnej dobe svetovo najpredávanejší smartfón a jeho podiel na trhu narastá. Tieto zariadenia používajú milióny používateľov a pokiaľ sa raz za pol roka udeje niečo podobné, určite sa netreba báť reálnej hrozby. Šanca, že by sa teda malo niečo podobné stať aj vám je naozaj mizivá! Navyše, poškodený sa rozhodol, že bude žalovať Apple a aj keď sa spoločnosť k tomuto prípadu zatiaľ nevyjadrila, očakáva sa, e Johnson spor vyhrá. Používal totiž originálne príslušenstvo a navyše, načo by si najhodnotnejšia spoločnosť na svete robila problémy kvôli jednému používateľovi, ktorému môže zaplatiť?

iphone-5c-color-options

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.