Hoci existovali rôzne dohady o 4″ iPhone, ktoré toto zariadenie spochybňovali a tvrdili, že Apple už nikdy menší iPhone nepredstaví, očividne sa v spoločnosti rozhodli vypočuť ľuď a nový 4″ iPhone, ktorý bude niesť označenie SE a ponúkne mierne poopravený dizajn iPhonu 5S skutočne už onedlho príde. Malo by to byť približne za 3 týždne a to, že sa blíži niečo veľké cítiť aj vďaka obchodníkom z celého sveta, u ktorých zrazu začína byť starší model iPhone 5S, nedostatkovým tovarom.

iPhone 5S začína mať problém s dostupnosťou, Apple sa pripravuje na SE!

iPhne 5S bol podľa mnohých ten najlepší iPhone, aký kedy Apple predstavilo. Prevzal pozíciu po dovtedy najlepšom iPhone, ktorí ľudia milovali a niesol označenie 4S. Apple si je teda vedomé, že jeho produkty majú stále tendenciu, že sa do nich ľudia zamilujú a preto ich len tak jednoducho nestiahne z predaja.

- Reklama -

Keďže mnohí stále kupovali 2 a pol roka starý model 5S, museli v spoločnsoti zakročiť a udržať si takýchto zákazníkov aj na najbližšie roky. Onedlho pre nich predstavia nový model.

Tento nový model bude niesť označenie SE a pôjde vlastne o taký “reinkarnovaný” iPhone 5S, ktorý by mal tento rok oficiálne skončiť svoju púť. Teda, on ju vlastne už vo veľkom končí, ľudia totiž majú problém s jeho dostupnosťou.

Apple stoplo jeho dodávky pre malých obchodníkov, čo znamená, že pravdepodobne stoplo aj jeho výrobu, vďaka čomu sa tu otvára veľký priestor pre jeho nástupcu, ktorý prinesie podstatne čerstvejšie parametre a výkon. Momentálne sa Apple iPhone 5S 16GB v slovenských e-shopoch predáva za (Zdroj: Heureka.sk, )

iPhone SE - svetapple.sk

iPhone SE by sme mali vidieť už niekedy tento mesiac a nemôžeme nespomenúť, že Apple doň naloží len to najlepšie, čo v súčasnosti ponúka. Máme sa teda tešiť napríklad na procesor Apple A9, ktorý nájdeme v iPhone 6S, 12 mpx fotoaparát či možno 2GB pamäte RAM.

Rovnako tak prejde tento stroj aj jemnou dizajnovou zmenou, pri ktorej sa ostré hrany premenia na jemne zaoblené. Netreba sa ale báť, základné kontúry ostanú rovnaké a od modelu 5S bude na diaľku viac ako niekoľkých centimetrov nerozoznateľný.

Telefón sa začne predávať len pár dní po tom, ako ho Apple predstaví, o dostupnosť teda určite nebude núdza. Tešiť sa môžme na 4 farebné varianty, rovnako ako pri iPhone 6S a tiež určite mnohých poteší aj príjemná cena, ktorá sa bude pohybovať na úrovni 500$. Dá sa teda povedať, že iPhone SE naplno nahradí model 5S a to nielen dizajnom či tým, že ide o jeho nástupcu, Apple skrátka nebude zbytočne predražovať a ponúkne aj porovnateľnú cenovku.

My sa preto už na tohto drobca všetci v redakcií netrpezlivo tešíme a hoci neponúkne 3D Touch displej dúfame, že sa čo najskôr po predstavení dostane aj k nám na rozsiahlejšiu recenziu. iPhone 5S sme milovali takmer všetci a keďže SE bude jeho duchovným nástupcom, môžeme očakávať, že ho budeme milovať minimálne rovnako.

Len tak mimochodom, pokiaľ sa tu udrží minimálne ďalšie 2 roky, dizajn iPhonu 5, ktorý bol predstavený v roku 2012 prežije neskutočných 6 rokov – to je v tomto technologickom priemysle doslova celá večnosť. Ostaň preto naladený a sleduj nás, aby sme ti mohli priniesť vždy tie najčerstvejšie informácie, ktoré sa týkajú tohto zariadenia.

iPhone SE - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.