Samsung a Apple sú dlhodobo najväčšími rivalmi vo svete mobilných zariadení. Kým Samsung vydal svoju vlajkovú loď, ktorú označuje ako Galaxy S5, Apple prednedávnom prišlo s väčším iPhonom 6, ktorý po novom získal až 4,7″ displej. Oba smartfóny sú teda veľmi podobné, ako veľkosťou, tak aj hardwérovo. Zostáva už len otázka, ktorý bude rýchlejší!

Tí najlepší!

Pokiaľ sa pohybujete vo svete smartfónov a tabletov už niekoľko rokov, alebo ste v tejto oblasti absolútny amatér, určite ste postrehli, že spoločnosť Apple a Samsung vedú proti sebe istú „produktovú“ vojnu a iné spoločnosti ich nezaujímajú! Lepšie povedané, obe spoločnosti majú pri vývoji nových zariadení základný cieľ. Tým je poraziť tú druhú + pridať niečo, čo nemá žiaden produkt na trhu. Napríklad pri Samsungu ide predovšetkým o výkonný hardware spolu so slušnou cenou a spracovaním, kdežto pri Apple je kľúčová dokonalá optimalizácia medzi HW-SW a prémiové spracovanie s použitím príjemnejších materiálov. Ako to teda bude vyzerať, keď ich položíme na stôl vedľa seba a budeme porovnávať načítavanie aplikácií?

iPhone-6-vs-Samsung-Galaxy-S5 (1)
iPhone 6 je o niečo rýchlejší než jeho konkurent od Samsungu – svetapples.k

Takmer rovnako!

Samsung síce ponúka omnoho väčšie množstvo pamäte RAM, či výkonnejší procesor a vlastne, parametrovo je lepší takmer vo všetkom. Ako to však vyzerá pokiaľ obidve zaraidenia položíme vedľa seba? Tu už to nie je také isté a rozhodujú stotiny sekúnd. Rovno vám poviem, že iPhonu 6 Plus trvalo o niečo dlhšie kým sa zapne, ako Samsungu Galaxy S5. Odhliadnúc od toho však vyhral v spúšťaní aplikácií v pomere 7:4, k čomu samozrejme posielame gratuláciu priamo do Coupertina! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.