Kedže fotografií predného panelu iPhonu 6 už bolo dosť, rozhodli sme sa, že vám prinesieme rovno video, na ktorom je zachytená kvalita a hlavne odolnosť tohto sklíčka!

Nezničiteľné!

Známy YouTuber  Marques Brownlee zverejnil na svojom kanáli video, zachytávajúce predný panel iPhonu 6, ktorý je prehnutý na okrajoch. Konečne si ho tak môžme pozrieť aj na videu a nielen na fotkách. Okrem iného nám Marques predstavil aj to, ako moc je sklíčko odolné. Nepodarilo sa mu ho poškriabať kľúčmi, a čo je ešte lepšie, ryhy na ňom neostali ani po bodnutiach nožíkom. Marques sa ho taktiež pokúšal zlomiť. Najprv v rukách a potom za pomoci nohy, no sklo tenučké ako papier nezlomil ani keď sa moc snažil. Na záver už iba doplnil, že jedinou cestou ako sklo poškodiť, je mechanická sila. Tá ľudská aj na základe videa jednoducho nestačí.

d2
Na prednom paneli môžme vidieť aj novú polohu fotoaparátu, ktorá sa vráti späť na ľavú stranu podobne, ako tomu bolo pri iPhone 4/4S – svetapple.sk

 

Zafírové sklo

Podľa odolnosti ale aj podľa priehľadnosti, ktorú nám Marques predviedol jednoduchým priložením skla k objektívu sa zdá, že ide o zafír, z ktorého už Apple vyrába napríklad povrch pre senzor Touch ID či krycie sklo fotoaparátu! Tak isto je už takmer isté, že šlo o originálny dielec k iPhonu 6 a nie nejakú čínsku napodobeninu, slúžiacu k prezentácií na webe. Zaujímavé je, že sa jednalo o 4,7″ verziu a teda máme možnosť vidieť, že Apple použije zafír aj pri menšej verzií iPhonu (predpokladalo sa, že sklo vyrobené z tohto materiálu dostane len väčšia,5,5″ verzia). Zdá sa teda, že sa výrobcovia fólií a ochranných púzdier majú dôvod obávať.

Pokiaľ sa posledné správy ukážu ako pravdivé, iPhone 6 bude naozaj vyzerať tak, ako na renderoch, ktoré sme vám ukázali včera!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.