Je jasné, že Apple nepredstavilo väčšie iPhony len tak pre nič za nič. Okrem toho, že konkurencia tlačila až príliš a Apple nemalo na výber, chcelo si zväčšiť popularitu najmä v Ázii, a teda na najväčšom trhu sveta. Predaje zariadení na tomto kontinente by mali byť aj v budúcnosti omnoho zaujímavejšie, ako u nás v Európe! 

Lepší pomer

O iPhone 6 Plus je v Ázii väčší záujem ako v krajinách na iných kontinentoch. Kým na väčšine zahraničných trhov sa nové jablkové smartfóny predávajú v pomere 80:20 (iPhone 6/iPhone 6 Plus), v Ázii je situácia celkom iná. Tu totiž obľubujú väčšie displeje, čo sa podpísalo aj na predajných výsledok iPhonu 6 plus. Ten sa v týchto krajinách totiž predáva v pomere 65:35. Aj napriek tomu, že je o nový iPhone 6 väčší záujem, treba si uvedomiť že 5,5″ model Plus je určený pre tých najnáročnejších, a tak jeho predaje nie sú vôbec také zlé.

apple-iphone-6-plus-3

Situácia sa môže zmeniť

Aj napriek tomu, že sa iPhony predávajú už vyše dvoch mesiacov, stále nemôžme hovoriť o finálnych predajných výsledkoch. S dodávkami 5,5″ displejov sú totiž stále problémy, a tak výroba mešká. Podľa mnohých analytikov sa pomer ešte môže zmeniť! Treba tomu nechať len viacej času, kým sa iPhone 6/6 Plus rozšíri naozaj všade.

iphone_6_iphone_6_plus_backs_hands_on

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.