Hlavným súčasným problémom našich smartfónov je ich slabá výdrž batérie. Platí to aj v prípade iPhonu, ktorý sa radí skôr medzi horší priemer. Práve vylepšenej baterky sme sa mali dočkať v iPhone 6. Bohužiaľ však prišla správa, že výdrž sa nijako výrazne nezlepší!

Slabšia batéria na úkor dizajnu!

Ako sme už všetci mohli vidieť na uniknutých záberoch či renderoch pripravovanej novinky, ponúkne extrémne tenké telo (odhaduje sa na 6,5 mm). Práve to bude mať vplyv na celkovú výdrž batérie, ktorej síce na dĺžku a šírku zostáva viac miesta, no na hrúbku zas menej. Navyše iPhone 6 ponúkne väčší 4,7″ palcový displej, či dokonca 5,5″, čo sa určite odrazí na finálnej výdrži. Súčasný iPhone 5S ponúka 4″ a kapacitu batérie 1560 mAh. V novej generácií jablkových telefónov by sme sa mali dočkať pri menšom modeli okolo 1800 až 1900 mAh a pri väčšom phablete asi 2500 mAh. Sú síce telefóny, ktoré aj napriek rovnakej kapacite ponúkajú dlhšiu životnosť, no je to hlavne o konečnej optimalizácií hardwéru a softwéru.

iOS-7-battery-charged-001
Súčasný iPhone neponúka práve najlepšiu výdrž batérie! – svetapple.sk

Táto správa nie je síce nijako pozitívna, netreba však zúfať a zároveň zabúdať na to, že Apple vedelo vždy prekvapiť a kto vie? Možno bude mať iPhone 6 raz takú výdrž ako súčasná generácia 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.