Každý jeden fanúšik spoločnosti Apple bude pravdepodobne súhlasiť s tvrdením, že model 5C nebol zrovna správny krok. Aj keď Apple predalo viac kusov ako konkurenčné spoločnosti svojich vlajkových lodí, nebolo ich toľko aby sa dalo hovoriť o úspechu.

To by však mal zmeniť následujúci model 6C, korý sa zbaví plastu, nastolí hliníkovú výchovu a okrem toho všetkého pridá aj výkonný HW!

iPhone 6C

Aj keď nevieme, či sa rozhodne spoločnosť Apple predstaviť model 6C počas tohto alebo budúceho roka, vieme, že nepôjde o tak odfláknuté zariadenie, akým bol model 5C.

iPhone má totiž ponúknuť plnohodnotný hliníkový dizajn a základné farby, ktoré nájdeme pri súčasnom iPhone. Dizajn sa navyše zmení a bude vyzerať ako zmenšený iPhone 6.

V skutočnosti by malo ísť o duchovného nástupcu iPhonu 5S (čo bol u nás osobne asi najlepší iPhone). iPhone 6C sa však parametrami bude rovnať aj modelu 6S či 6S Plus!

Pod kapotou tohto zariadenia totiž nájdeme procesor Apple A8 či možno 2GB operačnej pamäte RAM. To sú síce parametre z minulého roka ale zamyslime sa nad tým celým trošku komplexnejšie.

iPhone 6C bude mať len 4″ displej, to znamená, že pôjde o akúsi alternatívu pre tých, ktorým príde iPhone 6 už tak trochu veľký. Práve vďaka malej uhlopriečke a menšiemu počtu pixelov bude rýchlosť zariadenia vyššia ako v súčasnosti pri iPhone 6. Model 6C by sa teoreticky mohol rovnať s model 6S (po stránke výkonu), ktorý bude predstavený už o pár týdňov.

Prečítaj si tiež: Aj takéto “Apple produkty” nájdete na tržniciach po celom svete!

Spoločnosť Apple by mala iPhone 6C vybaviť aj mnohými modernými technológiami.  Výnimkou by nemala byť už tak trochu samozrejmosť Touch ID, vďaka ktorému bude prístup do zariadenia podstatne jednoduchší a bezpečnejší či NFC na to, aby bolo možné vykonávať platby pomocou zariadenia.

Tiež by sme sa mohli dočkať aj lepšieho fotoaparátu (ako v modeli 5C) a samozrejme duálneho blesku. V súčasnosti žiaľ nevieme povedať nič ohľadom toho, kedy bude novinka predstavená ale mohlo by to byť už o mesiac či dva. Nechajme sa preto prekvapiť a dúfajme, že všetko to, čo si sa dozvedel v dnešnom článku ponúkne Apple aj v skutočnosti!

Prečítajte si tiež  4 filmy o spoločnosti Apple, ktoré by ste nemali vynechať počas karantény.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.