Spoločnosť Apple sa tento rok konečne zbavila niečoho, čo sa jej úplne nepodarilo a predaje boli minimálne. Zbavila sa iPhonu 5C, ktorý sa síce predával dlhé dva roky, no vzhľadom k vysokej cene používatelia siahli radšej po drahšom modeli, ktorý stál o 100$ viac, no ponúkal podstatne viac funkcií a možností. Dnes už je vyradený s ponuky a spodok tentokrát tvorí iPhone 5S. Apple by ho ale mohlo nahradiť modelom 6C už niekedy na jar budúceho roka!

iPhone 6C niekedy na jar

Ananda Baruah je analytička, ktorá sa rozhodla svet informovať o tom, kedy predpovedá predstavenie nového iPhonu 6C. Zariadenie by už nemalo byť vyrobené z plastu a písmenko „C“ by nemalo znamenať „Colorful“ ale „Compact“. Pôjde o to, že tento iPhone nebude vyrobený z plastu ako jeho predchodca ale Apple použije hliník. Práve vďaka tomu by mohol telefón vyzerať omnoho cennejšie a hodnotnejšie ako jeho plastový predchodca.

Je dosť možné, že zariadenie príde s malým 4″ retina displejom, ktorý sme mali naposledy možnosť vidieť pri iPhone 5S. Šepká sa však, že Apple použije aj nový 4,7″ displej bez 3D Touch technológie s tým, že model 6C bude „okresaný“ o funkcie a lacnejší od iPhonu 6. Nič samozrejme nie je oficiálne ale pokiaľ by sa Applu podarilo zariadenia predstaviť do jari budúceho roka, mohlo by nám rovno ukázať aj iPad Air 3. generácie, keďže počas tohto roka naň tak trošku zabudlo.

iPhone 6C - svetapple.sk
iPhone 6C – svetapple.sk

Prečítajte si tiež  5 pozadí od SvetApple.sk pre iPhone & iPad|#11
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.