iPhone 6 a iPhone 6 Plus sú síce vynikajúce smartfóny, no v súčasnosti má konkurencia navrch v oblasti rozlíšenia displeja, ktoré je minimálne v prípade menšieho iPhonu z dvojice naozaj podpriemerné. Práve preto by malo Apple opäť raz navýšiť rozlíšenie pri svojich iPhonoch s tým, že iPhone 6S by dostal FullHD displej a jeho väčší brat zase 2K displej.

Väčšie rozlíšenie

Nové iPhony, ktoré by mali byť predstavné už za tri mesiace, zdá sa, prinesú okrem lepšieho fotoaparátu vpredu aj vzadu, Apple A9 čipu, 2 GB pamäte RAM či Force Touch aj ďalšiu novinku, ktorú používatelia určite privítajú. Podľa najnovších informácií by totiž Apple malo navýšiť rozlíšenie vo svojich nových iPhonoch a tým pádom aj priamo zaútočiť na svoju konkurenciu. Navýšenia rozlíšenia by sa mali dočkať oba nové modely.

V prípade menšieho iPhonu 6S by malo ísť o navýšenie zo 750p na 1080p (ktorým disponuje iPhone 6 Plus), no a väčší model by mal dostať displej s rozlíšením 2K, čo je oproti súčasnému FullHD na papieri veľký rozdiel, no v skutočnosti ide len o drobnú zmenu, ktorú na 5,5″ displeji asi ani nezbadáš! Apple zdá sa ponúkne naozaj skvelé smartfóny (tak ako vždy 🙂 ).

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.