Analytik Ming-Chi Kuo, ktorého poznáme najmä vďaka analytickej spoločnosti KGI dnes prezradil ďalšie zaujímavé informácie, ktoré očakáva od iPhonu 6S a iPhonu 6S Plus, ktoré uvidíme už 9. septembra na ich oficiálnej Keynote. Podľa neho by mala spoločnosť Apple vylepšiť oba fotoaparáty pričom zadný dostane 12Mpx a predný 8Mpx. Apple tak dobehne svoju veľkú konkurenciu!

Fotoaparáty

Ming-Chi Kuo prezradil, že nový iPhone spoločnosti Apple, ktorý bude označený ako 6S a 6S Plus, ponúkne dva nové fotoaparáty na oboch stranách. Vzadu to bude 12Mpx objektív, ktorý bude natáčať 4K video a vpredu potom 5Mpx fotoaparát, ktorý by mal zvládať FullHD video. Okrem iného by sa teda vďaka nemu mala zväčšiť popularita FaceTime hovorov. Apple sa však s príchodom nových fotoaparátov bude musieť zbaviť obľúbeného zafírového sklíčka, ktoré dlhé roky používalo na ich krytie a nahradiť ho Gorilla Glass.

- Reklama -

Dôvodom je vraj to, že aj keď sklíčko dokázalo čeliť ostrým predmetom, nedokázalo čeliť tvrdým pádom a špeciálne pri iPhone 6 a iPhone 6 Plus sa zvyklo po bežnom páde rozbiť, čo bol obrovský problém pre používateľa. Gorilla Glass v tomto smere zvládne viac aj keď ju ľahšie poškriabeš. No, čo už narobíme, nové iPhony vychádzajú 9. septembra tak sa nechajme prekvapiť, čo nám to teda Apple predstaví!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.