O tom, že Apple predstavilo fantastické smartfóny azda niet pochýb. Revolučná funkcia 3D Touch či vylepšenie už dnes dokonalej kamery nám len potvrdilo, že spoločnosť s nakúsnutým jablkom v logu je v tejto dobe asi najviac popredu. Čo však, keď sa postaví tvárou v tvár svojej najväčšej konkurencií po stránke výkonu? Môžme sa len pousmiať. Apple dokázalo ľavou zadnou poraziť všetkých svojich konkurentov!

Na papieri “slaboch”, vo vnútri zase “silák”

Apple použilo na svojom novom iPhone 6S a iPhone 6S Plus úplne nový procesor Apple A9, ktorý je po stránke výkonu až o 70% výkonnejší ako ten v predošlom modeli a po grafickej stránke až o 90% výkonnejší. Toto sa neprejavilo len na výkone samotného zariadenia ale aj na tom, ako na ňom pracujú rôzne aplikácie. Viac ti už ale prezradí test!

Prezeranie webu

Prezeranie webu je pre mnohých jedna z najdôležitejších vecí, ktoré na svojom iPhone robia. Ľudia v dnešnej dobe milujú prezeranie webov a dennodenne ich desiatky navštevujú. Práve preto je veľmi dôležité, aby bol dobre optimalizovaný aj vyhľadávač. V iOS 9 pracuje Safari a to je tak dokonalo optimalizované pre túto platformu, že sa vo výsledku až ťažko verí tomu, ako dokázal iPhone vyhrať v tomto teste. Je totiž takmer dvakrát taký výkonný ako najvyššie postavený zástupca Androidu. Nutné podotknúť, že pod iPhonom 6S sa umiestnil minuloročný iPhone 6 a pod ním iPad Air 2.

77653

Grafika

AppStore je v podstate plný veľmi náročných a samozrejme kvalitných hier s dokonalou grafikou, ktorá sa pomaly ale isto meria aj konzolovým parametrom. Práve preto je viacmenej nutné, aby mal iPhone najlepšiu grafiku na trhu. Apple vylepšilo grafický výkon v Apple A9 až o 90% (oproti Apple A8) a vidieť to aj na nameraných výsledkoch. Tu dokázal poraziť nový iPhone jedine Microsoft Surface Pro 3, čo je však už troška iná trieda. Na poli smartfónov Apple jednoznačne vyhralo!

77654

Flash

Aby sa všetko v zariadení načítavalo čo najrýchlejšie, zariadenie musí mať aj dostatočne rýchlu Flash pamäť. Pri sekvenčnom načitávaní vedie iPhone 6S Plus s neuveriteľným prehľadom a za nim sa umiestnili minuloročné modely. Pokiaľ ide o náhodné načítavanie, tak iPhone zas až tak nevládne. Predbehol ho Samusng, Apple ho však v prvom teste predbehol o dvojnásobok!

7766477665

Baterka

A predsa, už už to vyzeralo, že iPhone 6S a iPhone 6S Plus je ten najlepší smartfón naozaj vo všetkom ale predsa narazila kosa na kameň. Došlo na výdrž batérie, ktorej výdrž by mala byť logicky o čosi nižšia kvôli zmenšeniu jej kapacity, za čo môže taptic engine. iPhone 6S Plus skončil 5. aj keď jeho konkurencia má pred ním veľmi minimálny náskok. Prekvapením je naopak minuločný iPhone 6 Plus, ktorý je úplne prvý. Pokiaľ sa pozrieme nižšie nájdeme tu aj iPhone 6, no žiaľ iPhone 6S sa v tabuľke neobjavil. Nie je to tým, že jeho výdrž je biedna ale tým, že nebol testovaný. Nevadí, dúfajme, že ho naplno už čoskoro otestujeme osobne!

77669

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here