Pokiaľ sa povie iPhone, ľudia sa delia na dve skupiny. Na jednej strane sa nachádzajú fanúšikovia a priaznivci spoločnosti Apple, no a na strane druhej potom ľudia, ktorí Apple zo srdca nenávidia pre jeho cenu a skupinu majiteľov, ktorí ho vlastnia. Hold, nevyberieš si, ale jedno sa iPhonu uprieť nedá. Aj napriek menšiemu papierovému výkonu je rýchlejší ako konkurencia!

iPhone 6S je najvýkonnejším zariadením roku 2015

AnTuTu zverejnilo svoje výsledky z výskumov najvýkonnejšieho zariadenia na svete a hádaj kto vyhral. Áno, bol to najnovší iPhone 6S, ktorý ponúka len dvojjadrový čip taktovaný na frekvenciu 1,85Ghz a 2GB RAM. Že konkurencia ponúka omnoho viac? Áno, to je síce pravda, ale to len na papieri a v praxi to vyzerá ináč. Dôvodov je niekoľko, ale tým hlavným je asi operačný systém použitý v zariadení. Kým v konkurencií nájdeme Android, ktorý je síce otvorený ale povedzme si na rovinu, má svoje muchy, v iPhone sa nachádza iOS, ktorý je vyvíjaný len pre niekoľko zariadení. A hoci sa optimalizácia pohoršila, stále je skvelý a stále je najvýkonnejší!

Len tak pre predstavu, taký Samsung Galaxy Note 5 má výkon, za ktorý by sa určite nemusel hanbiť ani počítač. Jeho 8 jadrový čip taktovaný až na 2,1Ghz a operačná pamäť má až 4GB, čo znamená, že výkonu je tu habadej. Má ale Android a vyššie rozlíšenie displeja, čo procesor aj pamäť RAM dosť zaťažuje, a tak na iPhone nestačí. Ak sa ti teda niekedy bude niekto pokúšať vysmievať kvôli tomu, aký je tvoj iPhone slabý, jednoducho ho môžeš odbiť tým, že neexistuje rýchlejší smartfón!

- Reklama -

 

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here