Rok čo rok Apple predstavuje svoj najnovší iPhone a rok čo rok sa na ňom objavia nepríjemné chyby, ktoré konkurencia využíva ako argument, že Apple jednoducho nie je schopné vyrobiť poriadny telefón. Avšak ešte predtým, ako sa pustíme do veľkého hejtu na nový iPhone, by sme chceli upozorniť, že všetky problémy sa týkajú len pár tisíc zariadení z celkového počtu 13 000 000 – 20 000 000 predaných kusov, čo je len naozaj máličko a šanca, že práve ty chytíš ten nesprávny kus je asi taká, ako by si zajtra vyhral v lotérii.

Vypínanie

Prvý problém, na ktorý sa sťažujú používatelia z celého sveta je to, že ich telefón sa bez akejkoľvek príčiny vypína. Môže mať aj plnú baterku, no počas používania jeho obrazovka jednoducho zhasne a už sa nedá používať. Problém by mal byť len čisto softwarová záležitosť a riešiť by sa mal dať tvrdým reštartom, ale nevylučuje sa ani možnosť, že ho spôsobuje chyba na základnej doske. Avšak na obranu nového iPhonu, toto isté sa stáva aj nám na iPhone 6 Plus, ktorý má nainštalovaný iOS 9. Telefón sa však úplne nevypne, len zhasne displej, avšak po stlačení home button nereaguje.

- Reklama -

Touch ID

Problém má vraj aj senzor otlačkov prstov Touch ID, ktorý Apple po prvýkrát predstavilo ešte v iPhone 5S v roku 2013. Dnes už má senzor úplne inú úroveň a na priloženie reaguje podstatne rýchlejšie. To všetko však za cenu, že niekedy je celé tlačidlo pomerne horúce a je až nepríjemné ho stláčať. Pokiaľ sa toho však človek chce zbaviť, musí urobiť reštart. Pri horúcom tlačidle to ale nemusí byť celkom príjemné, nakoľko ho musí držať asi 10 sekúnd. Osobne si asi ani nevieme predstaviť, aké je to držať “žeravé” Touch ID. Nikdy sme sa s tým nestretli pri modeloch 5S a ani 6. Uvidíme teda, či sa nám bude chyba obajvovať aj pri 6S.

3D Touch

3D Touch je nová technológia, ktorá dokáže zmerať intenzitu tlaku, ktorú vyvíjaš na displej iPhonu 6S a iPhonu 6S Plus, na základe čoho máš omnoho väčšie možnosti ovládania. Tu však môže byť háčik, nakoľko ide o úplnú novinku a sem tam sa objaví nejaká tá chybička. Pri jemnom kliknutí vraj 3D Touch vypadáva, ale všetko ide riešiť tak ako ostatné doteraz spomenuté problémy a teda cez tlačidlo hard reset.

Reproduktor

Niektorí používatelia popisujú pomerne zvláštny problém s reproduktorom. Vraj im vydáva po príchode notifikácií príšerne hlučný zvuk, ktorý by sa dal prirovnať k “odpáleniu reproduktoru”. Zatiaľ nemáme informáciu, ktorá by nám hovorila o tom, či je chyba  softwarová alebo hardwarová, no nemyslíme si, že stretne práve teba. Ide len o ojedinelú chybu a šanca, že práve ty vychytáš nesprávny kus je takmer nulová.

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.