Možno si si myslel, že tvoj iPhone 6 Plus, ktorý bol oficiálne predstavený ešte počas minulého roka prináša vôbec ako prvý iPhone novinku, ktorú nazývame „optická stabilizácia videa.“ Táto informácia je však celkom mylná. Aj keď optickú stabilizáciu mal, pri videu nefungovala. iPhone 6S Plus je teda prvým zariadením od Apple, ktorému stabilizácia funguje aj pri videu.

Optická stabilizácia po prvý krát aj na videu

Apple minulý rok odlíšil väčší iPhone od menšieho pomocou toho, že do neho pridal o jednu inováciu viac. Išlo o optickú stabilizáciu obrazu, ktorá sa nachádzala len vo väčšom modeli. Práve tá však nefungovala práve tak ako by si mnohí želali alebo tak, ako si takmer všetci mysleli. Video bolo podľa informácií a aj samotného Applu stabilizované len softwareovo. Optická stabilizácia totiž fungovala len pri fotografiách, no a pri videách sa naopak vypla.

- Reklama -

Toto je však už minulosťou a Apple predstavilo takú optickú stabilizáciu, ktorá funguje aj na videách. Vďaka tomu už nebude žiaden súbor ani len trošku rozmazaný a z bežného smartfónu sa stane pomerne slušné zariadenie na natáčanie super kvalitných video snímkov.

Snímka obrazovky 2015-09-09 o 21.23.40

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.