Apple síce ponúka vynovený fotoaparát vo svojom najnovšom iPhone ale žiaľ ani to nestačilo na to, aby bol lepší ako jeho predchodca. Minimálne nie podľa DxOMark, ktorá sa pozrela na nové zariadenie od Apple odborným okom a posúdila, že fotografie nedosahujú takých kvalít ako jeho konkurencia. Kde je teda problém?

iPhone 6S až na 10. mieste

DxO Mark už testoval všetky možné fotoaparáty pri aktuálnych vlajkových lodiach a došiel k záveru, že iPhone ani zďaleka nemá ten najlepší fotoaparát zo všetkých. Smaozrejme neznamená to, že zariadenie fotí zle. DxO Mark ocenil najmä špičkovo rýchle zaostrovanie, vynikajúcu expozíciu, vyváženie bielej či veľmi verné zobrazovanie farieb. Taktiež sa im páčilo veľmi dobré zachytávanie detailov v zhoršených svetelných podmienkach.

- Reklama -

Samozrejme ako asi všetko na tejto planéte aj fotoaparát v novom iPhone nie je úplne dokonalý a medzi jeho najhoršie neduhy patrí napríklad vysoký šum v zhoršených svetelných podmienkach, nepresné zobrazenie farieb v interiéri, mierne zažltnuté fotky v interiéri a prirodzene aj občasný ghosting či artefakty na snímkach. iPhone 6S ale nedopadol vôbec zle a prakticky dopadol rovnako ako jeho minuloročný brat iPhone 6. ZO 100 bodov získal 82, pričom na prvom mieste sa usídlila len o 5 bodov lepšia Xperia Z5. Nevadí, Apple možno nemá najlepší mobilný fotoaparát, no jednoznačne má najpoužívanejší mobilný fotoaparát, ktorý používateľa nezahanbí!

iphone-6S-poriadne

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.