Spoločnosť Apple mala už počas minulého roka navýšiť úložisko vo svojom iPhone 6 zo základnej 16 GB pamäte na 32 GB. Svojim spôsobom urobila zmenu, no žiaľ nie v základnej pamäti ale až v tej strednej, kde 32 GB verziu nahradila 64 GB verzia. Žiaľ, daňou za to bola 48 GB priepasť medzi pamäťami. iPhone 6S sa však už pomaly ale isto blíži a práve on by mohol túto 48 GB priepasť veľmi jednoducho vyriešiť. V základe by mohol ponúknuť až 32 GB.

32 GB úložisko ako základ

Výkonnosť smartfónov sa neustále vyvíja a práve to si vyžaduje značnú daň aj na kapacite úložiska, za ktoré sa v prípade Apple pomerne mastne platí. Fotografie, videá či aplikácie majú stále viac a viac MB, no iPhone stále len 16 GB. To by sa mohlo zmeniť už niekedy v septembri (či možno v auguste?) tohto roka, kedy by mala spoločnosť Apple predstaviť nové iPhony 6S, so vstavanou 32 GB pamäťou, ktorá by poslúžila ako úplný základ. Navyšovanie základnej kapacity sa totiž pri iPhone bežne robievalo, no posledne to bolo už veľmi dávno!

- Reklama -

Prvý iPhone dokonca začal na kapacite 4GB, do ktorej by ste v dnešnej dobe možno nenainštalovali ani samotný iOS 8. Tento model však vznikol len v pomerne veľmi obmedzenom množstve a neskôr ho nahradil väčší 8 GB variant. Opäť sme museli chvíľu čakať, kým Apple vyrobí ďalší model so základnou kapacitou. Tým modelom bol (pokiaľ sa nemýlime) iPhone 4S v roku 2011, ktorý začal trend 16 GB základu. Od tejto doby sa však ľady pohli iba v  strednej kapacite. Po 4 rokoch by teda konečne mohla prísť žiadaná zmena! Uvítal by si 32 GB ako základ? 🙂

iPhone 6 - svetapple.sk
iPhone 6 – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.