Apple minulý rok urobilo pomerne zaujímavý a z marketingového hľadiska veľmi logický krok. Zo začiatku sa totiž hovorilo o tom, že Apple bude vyrábať len 32, 64 a 128GB iPhony ale ako sa ukázalo, tak základ tvoril 16GB a 32GB úplne vypadla čím sa otvorila možnosť pre používateľov, ktorý mohli mať 64GB variantu o 100 dolárov lacnejšie. Apple však vedelo čo robí a veľa používateľov 16GB presedlalo na 64GB čím vlastne v Cupertine zarobili omnoho viac. Tento rok sa opäť ukázali špekulácie o 32GB základe ale ako sa zdá, nestane sa tak!

16GB základ

Známa redakcia 9to5mac.com sa nejakou náhodou dostala k základnej doske nového iPhonu 6S, ktorý by mal byť predstavený niekedy v septembri budúceho roka. Aj keď základná doska pochádza z prototypu nového iPhonu, s tou, ktorá sa dostane do výroby, je zrejme úplne totožná, čo znamená, že tí, ktorí dúfali, že Apple predsa len príde s 32GB flash úložiskom ako základom, budú sklamaní. Apple opäť použije 16GB, ktoré je na dnešnú dobu už poriadne zastaralé, avšak nabáda ku kúpe drahšieho úložiska.

Je to jednoducho škoda, že Apple potrebuje od svojho zákazníka vymámiť aj prvé, posledné na úkor svojho zisku a pri tom všetkom sú jeho zariadenia už v základnej konfigurácii najdrahšie na trhu. My sa s tým žiaľ musíme zmieriť a zobrať to tak, ako to je. Avšak, keby Apple predsa len nahradilo v sériovej výrobe 16GB za 32GB, zrejme by sa nikto neurazil.

Prečítajte si tiež  Apple sa s USB-C zahrá na vizionára. Náhradu za Lightning má prezentovať, ako svoj nápad
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.