Apple minulý rok urobilo pomerne zaujímavý a z marketingového hľadiska veľmi logický krok. Zo začiatku sa totiž hovorilo o tom, že Apple bude vyrábať len 32, 64 a 128GB iPhony ale ako sa ukázalo, tak základ tvoril 16GB a 32GB úplne vypadla čím sa otvorila možnosť pre používateľov, ktorý mohli mať 64GB variantu o 100 dolárov lacnejšie. Apple však vedelo čo robí a veľa používateľov 16GB presedlalo na 64GB čím vlastne v Cupertine zarobili omnoho viac. Tento rok sa opäť ukázali špekulácie o 32GB základe ale ako sa zdá, nestane sa tak!

16GB základ

Známa redakcia 9to5mac.com sa nejakou náhodou dostala k základnej doske nového iPhonu 6S, ktorý by mal byť predstavený niekedy v septembri budúceho roka. Aj keď základná doska pochádza z prototypu nového iPhonu, s tou, ktorá sa dostane do výroby, je zrejme úplne totožná, čo znamená, že tí, ktorí dúfali, že Apple predsa len príde s 32GB flash úložiskom ako základom, budú sklamaní. Apple opäť použije 16GB, ktoré je na dnešnú dobu už poriadne zastaralé, avšak nabáda ku kúpe drahšieho úložiska.

- Reklama -

Je to jednoducho škoda, že Apple potrebuje od svojho zákazníka vymámiť aj prvé, posledné na úkor svojho zisku a pri tom všetkom sú jeho zariadenia už v základnej konfigurácii najdrahšie na trhu. My sa s tým žiaľ musíme zmieriť a zobrať to tak, ako to je. Avšak, keby Apple predsa len nahradilo v sériovej výrobe 16GB za 32GB, zrejme by sa nikto neurazil.

iPhone 6S so 16GB základom - svetapple.sk
iPhone 6S so 16GB základom – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.