Spoločnosť Apple predstavila vo svojom iPhone 6 Plus doposiaľ najvyššie rozlíšenie v histórii, ktorým je FullHD (1920×1080). Osobne týmto zariadením disponujem a s rozlíšením som viac než spokojný. Dokonca si ani nemyslím, že je potrebné mať viac avšak Apple má na to možno iný názor a ak čínske zdroje neklamú, dočkáme sa rozlíšenia až 2K. Pri menšom iPhone 6S potom FullHD.

Apple chce konkurovať aj s displejmi

Spoločnosť Apple má vo svojom portfóliu stále veci, ktoré môže zlepšovať a vďaka ktorým môže odrovnať konkurenciu. Takouto vecou je napríklad aj rozlíšenie iPhonu 6, ktoré je len 1334×750, čo je na dnešné pomery naozaj veľmi málo. Ak sú informácie, ktoré pochádzajú z Číny pravdivé, tento rok sa dočáme pri menšom modeli rozlíšenia 1920×1080 a pri väčšom až 2K. V prípade menšieho modelu to bude teda obrovský skok dopredu a čo sa týka väčšieho iPhonu 6 Plus, pôjde prakticky len o vylepšenie, ktoré však nebude až také podstatné. Áno rozdiel bude vidno, ale maximálne pri sledovaní 2K videa či prezeraní kvalitných fotiek, no celkovo to neprinesie nič radikálne.

- Reklama -

Apple však získa niečo, čo veľmi potrebuje. Páve displej mohol byť jedným z agumentov, ktorý odradil používateľov Androidu od zariadenia spoločnosti Apple. Avšak ak príde jeho vylepšenie, iPhone dostane omnoho lepší výkon a dočkáme sa aj kvalitnejšieho fotoaparátu, či technológie Force Touch, tak konkurencia prakticky nebude mať ponúknuť nič viac a Apple vyhrá boj! Privítal by si väčšie rozlíšenie alebo si s tým súčasným spokojný.

HTC One M9 vs. iPhone 6 vs. Samsung Galaxy S6
HTC One M9 vs. iPhone 6 vs. Samsung Galaxy S6
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.