Spoločnosť Apple predstavila vo svojom iPhone 6 Plus doposiaľ najvyššie rozlíšenie v histórii, ktorým je FullHD (1920×1080). Osobne týmto zariadením disponujem a s rozlíšením som viac než spokojný. Dokonca si ani nemyslím, že je potrebné mať viac avšak Apple má na to možno iný názor a ak čínske zdroje neklamú, dočkáme sa rozlíšenia až 2K. Pri menšom iPhone 6S potom FullHD.

Apple chce konkurovať aj s displejmi

Spoločnosť Apple má vo svojom portfóliu stále veci, ktoré môže zlepšovať a vďaka ktorým môže odrovnať konkurenciu. Takouto vecou je napríklad aj rozlíšenie iPhonu 6, ktoré je len 1334×750, čo je na dnešné pomery naozaj veľmi málo. Ak sú informácie, ktoré pochádzajú z Číny pravdivé, tento rok sa dočáme pri menšom modeli rozlíšenia 1920×1080 a pri väčšom až 2K. V prípade menšieho modelu to bude teda obrovský skok dopredu a čo sa týka väčšieho iPhonu 6 Plus, pôjde prakticky len o vylepšenie, ktoré však nebude až také podstatné. Áno rozdiel bude vidno, ale maximálne pri sledovaní 2K videa či prezeraní kvalitných fotiek, no celkovo to neprinesie nič radikálne.

Apple však získa niečo, čo veľmi potrebuje. Páve displej mohol byť jedným z agumentov, ktorý odradil používateľov Androidu od zariadenia spoločnosti Apple. Avšak ak príde jeho vylepšenie, iPhone dostane omnoho lepší výkon a dočkáme sa aj kvalitnejšieho fotoaparátu, či technológie Force Touch, tak konkurencia prakticky nebude mať ponúknuť nič viac a Apple vyhrá boj! Privítal by si väčšie rozlíšenie alebo si s tým súčasným spokojný.

HTC One M9 vs. iPhone 6 vs. Samsung Galaxy S6
HTC One M9 vs. iPhone 6 vs. Samsung Galaxy S6
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.