V spoločnosti Apple už v týchto chvíľach vo veľkom makajú na tom, aby nám takto za rok predstavili nový, omnoho lepší a krajší iPhone 7 s čistým a nádherným dizajnom. Dizajn si ale bude žiadať svoju daň. Pomerne dosť spoľahlivý server Mac Oakara dnes napísal správu o tom, že spoločnosť Apple zo svojho iPhonu 7 odstráni 3,5 mm audio Jack. Prečo?

Milimetre!

O tom, že Apple je v dizajne schopné urobiť asi naozaj všetko, sa môžeme presviedčať už niekoľko rokov vkuse. Častokrát aj produkty musia prichádzať s kompromisom, ktorý nikoho moc neteší, spomenieme napríklad 12″ MacBook a jeho jeden jediný konektor USB C, ktorý slúži úplne na všetko. Nový iPhone by mal byť podobný. Po jeho boku by sme nemali nájsť Audio Jack výstup. Dôvod je prostý, Apple potrebuje na svojom tenučkom tele ušetriť ešte nejaký ten milimetrík.

- Reklama -

Konkrétne by mal mať nový iPhone hrúbku 6,1mm, čo je rovnako ako napríklad iPad Air 2, ktorý Jack má, no jeho vnútro asi nebude dovoľovať zakomponovanie takejto technológie do zariadenia. Počuli sme aj o tom, že by mohlo byť zariadenie o 0,1mm hrubšie, vďaka čomu by so vstupom pre Jack nebol žiaden problém. Takéto ľahké riešenie ale pre Apple nemusí byť riešením a veľmi ľahko sa môže stať, že od neho odstúpi.

Čo teda na miesto 3,5mm Jacku?

Jedna vec je jack odstrániť, na druhej strane sa zase treba opýtať samého seba, čo sa teraz bude diať, keď niekto bude chcieť počúvať hudbu na sluchátkách, reproduktoroch či v aute. Odpoveď sa skrýva v strednej spodnej časti každého iPhonu vyrobeného od roku 2012. Všetko by mal vyriešiť Lightning konektor, ktorý sa už dnes dá v niektorých prípadoch využívať na počúvanie hudby, nakoľko niektoré sluchátká používajú pre vyššiu kvalitu zvuku práve tento výstup. Pokiaľ bude chcieť niekto počúvať hudbu dajme tomu v aute alebo na reproduktoroch a chcel by to riešiť cez AUX, bude si musieť zakúpiť redukciu.

Samozrejme nič ešte nie je isté a v konečnom dôsledku to môže byť napokon úplne ináč. Netreba ale zabúdať na to, že Mac Otakara je skutočne spoľahlivý zdroj a to, že Apple je reálne schopné 3,5mm Jack z iPhonu odstrániť!

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here