iPhone 6S už mieri pomaly ale isto na svoju premiéru, no medzitým v spoločnosti Apple už tvrdo pracujú na jeho nástupcovi. Všetko musí byť dokonalo načasované a tak niet divu, že na svetlo sveta prichádzajú prvé špekulácie. Podľa renomovaného serveru DigiTimes by Apple mohlo predstaviť úplne nový iPhone 7 bez hrán na okrajoch displeja. Vďaka tomu by pre používateľov prinieslo omnoho pohodlnejšie ovládanie!

iPhone 7 bez hrán!

DigiTimes nám dnes oznámil, že iPhone 7 sa bude inšpirovať tými najlepšími a ponúkne úplne nový iPhone, ktorý nebude mať v okolí svojho displeja žiadne hrany! Podľa zdroja by sme sa mohli dočkať niečoho podobného ako predstavil Sharp. Jeho smartfón Aquos Crystal nemá takmer žiadne hrany a celé to pôsobí naozaj úžasne. iPhone 6 a iPhone 6 Plus majú navyše práve s veľkými okrajmi nemalé problémy a to predovšetkým preto, lebo sú príliš veľké a tak je ovládanie omnoho menej pohodlné ako pri konkurencii s menším displejom.

- Reklama -

Displej bez hrán by mohol Apple vyrobiť s použitím technológie G/G, ktorú spoločnosť používa prakticky pri všetkých iPhonoch, vydaných pred modelom 5 v roku 2012. V iPhone 5 a všetkých novších modeloch už prešiel Cupertinsky gigant na technológiu in-cell displejov. Takéto displeje však majú problémy pri výrobe a taktiež s citlivosťou na ich rohoch. Práve preto sa hovorí o tom, že Apple prejde opäť na staršiu technológiu. Výrobcovia Corning a Asahi vraj už stihli poslať svoje prvé vzorky displejov vyrobených staršou technológiou priamo do Apple. V Cupertine sa už testujú a zisťuje sa, ako sa budú dať použiť. Jedna z možností vraj hovorí aj o displeji bez rohov.

Prečítaj si tiež: Pozri si vynikajúci koncept iPhone 7

Prečo meniť technológiu?

Objavuje sa tu však aj otázka, prečo meniť technológiu, ktorú Apple používa už 4 roky za niečo staršie? Je to celkom logické. In-cell displeje majú vraj problémy napríklad s prehrávaním 4K videa, čo určite nikoho neteší. Navyše, ak by Apple naozaj chcelo použiť iPhone bez okrajov, muselo by siahnuť práve po technológií displejov, ktoré dokonalo fungujú aj po rohoch tak ako G/G (Glass on Glass). Nevýhodou takýchto displejov však je, že sú hrubšie a tak by mal iPhone väčšiu hrúbku, čo je rozmer, na ktorom si Apple celkom zakladá a snaží sa ho urobiť čo najtenší! Uvidíme teda, či niekedy iPhone bez okrajov uvidíme, jedno je však jasné. Ak by sa preň Apple rozhodlo, zanikne ikonický tvar tohto zariadenia a to nikto nechce!

Sharp Aquos Crystal - svetapple.sk
Sharp Aquos Crystal – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.