O tom, že naše smarfóny vypúšťajú istý druh žiarenia je všeobecne známe. Je jedno o akú značku ide. Apple ale teraz môže mať vážny problém. iPhone 7 môže byť rádioaktívnejší ako je to bezpečné!

2iPhone 7 môže byť rádioaktívnejší ako je to bezpečné!

iPhone- Zlodeji sú stále sofistikovanejší. Majú novú spôsoby ako vám ukradnúť zariadenie. - svetapple.skiPhone- Zlodeji sú stále sofistikovanejší. Majú novú spôsoby ako vám ukradnúť zariadenie. - svetapple.sk

Radiomagnetické žiarenie môže byť pre človeka veľmi nebezpečné. Každý kto počul niekedy napríklad o Černobyle alebo videl nedávno populárny seriál s rovnakým názvom to určite vie. Napriek tomu sa istému množstvu žiarenia vystavujeme denne tým, že používame naše smartfóny. Samozrejme, ide o tak malé množstvo, že nám nemôže ublížiť.

Výrobcovia musia spĺňať prísne federálne limity. Ako sa ale ukazuje, možno ich celkom nespĺňajú. Špeciálne nie iPhone 7, ktorý vo všetkých testoch zameraných na výšku úrovne radiácie dopadol horšie ako to povoľuje americká vláda. Podľa vedúcej výskumu, Beth Fegan pritom firma veľmi dobre vie, že tieto limity nespĺňa. V záujme predajov sa však snaží túto informáciu „ututlať“. (Nepripomína vám to niečo?).

Podobne je na tom podľa všetkého iPhone 8 a iPhone X. Vo meraní údajne dopadli o čosi lepšie, no aj tak to nebola žiadna sláva. No a ak si myslíte, že kúpou konkurenčného zariadenia vyhráte, ste na omyle. Podobné čísla vykazovali aj testované Samsungy či Motoroly.

Späť