Je zvláštne, že počas posledných mesiacov sa na Apple scéne akosi nič nedialo a zrazu tu máme hneď niekoľkých zásadných únikov, ktoré prichádzajú ako huby po daždi tesne pred najbližšou Keynote, ktorá sa uskutoční už v pondelok 21. marca a ty ju budeš môcť sledovať spolu s nami vďaka nášmu streamu. Dneska sa na internet dostal ďalší únik, ktorý možno ukazuje iPhone 7. Máme ale voči nemu určite výhrady!

iPhone 7 na ďalších únikoch!

Najnovší únik pochádza z čínskych webových stránok  a ukazuje pravdepodobne budúcu generáciu iPhonu. Hoci si ho zahraničné weby bez problémov zverejnili a množstvo z nich voči úniku nemalo akúkoľvek výhradu, my máme výhrad hneď niekoľko a nemyslíme si celkom, že ide skutočne o iPhone 7. Skôr ide o jeho dobre napodobnený plagiát, ktorý chcel niekto zverejniť. Povieme ti hneď aj prečo!

- Reklama -

V prvom rade, fotografie nie sú vôbec kvalitné, to by možno ani nevadilo, ale ak už niekto ide fotiť únik, na ktorý čaká celý svet, nebude ho fotiť telefónom z roku 2005. Každý jeden súčasný fotoaparát dokáže urobiť kvalitnejšiu fotku ako to, čo máme možnosť vidieť na následujúcom úniku. To by ale ani tak nevadilo. Čo nám vadí podstatne viac je to, že máme pocit, že ide o iPhone 6 dobre editovaný vo Photoshope.

V prvom rade nám to naznačuje zadná strana, ktorá vyzerá skoro rovnako s výnimkou plastových pásikov, čo ale zvládne zakryť každý jeden pokročilý používateľ tohto programu. Pozri sa lepšie na šošovku fotoaparátu, tá je v podstate rovnaká ako pri iPhone 6, pričom úniky naznačovali, že v iPhone 7 bude o čosi väčšia. Navyše, sklíčko šošovky je o čosi svetlejšie ako ho má iPhone 6S (ten ho má podstatne tmavšie ako iPhone 6). Predpokladáme, že aj iPhone 7 prinesie zatmavené sklíčko.

Snímka obrazovky 2016-03-20 o 16.45.54

iPhone 6 - svetapple.sk

Ďalšia vec, ktorá nám nie celkom sedí je aj lemovanie šošovky. V iPhone 7 by mala akoby vystupovať z hliníka. Nemala by byť dosadená ako osobitný diel tak, ako je to dnes – pozri si prvý únik. Ďalšia vec je spodná časť iPhonu. Tu by sme už nemali nájsť 3,5 mm audio jack konektor. Ten tu ani nie je, ale nahradili ho otvory, ktoré vyzerajú ako reproduktor. To by ešte nebol ani taký problém ako to, že by malo byť celé zariadenie omnoho tenšie. To ale nie je a tak sa nám celkom nezdá, že by bolo potrebné “zabíjať” spomínaný jack.

Posledná vec je absencia Touch ID, ktorú pri iPhone 7 ešte neočakávame. Časom sa možno stane, že sa Apple rozhodne nahradiť tlačítko za dotykový displej, čo by v spojení s TapTic Enginom nemuselo fungovať vôbec zle. Každopádne, ešte je na to asi skoro a takáto zásadná zmena sa ani podľa analytikov neplánuje. Je teda dosť očividné, že zrejme nejde o originálny únik ale len o dobre nafingovaný photoshop. Každopádne nám opäť raz priblížil to, ako by mohol vyzerať iPhone 7! Čo si myslíš ty?

iPhone 7 - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.