Pokiaľ niečo povie Ming-Chi Kuo, pravdepodobne to už teraz môžeme brať ako záväzné, pretože práve toto je jeden z tých analytikov, ktorých predpovede bývajú presné ako švajčiarske novinky. Kuo sa jednoducho nemýli a nám sa to páči. Podľa jeho predpovede môžeme niekedy v septembri očakávať ďalší fantastický iPhone s označením 7 Plus, nie Pro, ktorý prinesie dve šošovky fotoaparátu a 3GB RAM!

iPhone 7 Plus vraj s duálnym fotoaparátom a 3GB RAM

Na to aby Apple poriadne odlíšilo iPhone 7 a iPhone 7 Plus tentoraz použije niečo iné ako rozdiel v optickej stabilizácií obrazu. Tú by mohol dostať už aj menší model, pretože ten väčší dostane opäť raz niečo lepšie. Dostane až dve šošovky fotoaparátu, ktoré budú vedieť zachytiť každý jeden okamih a moment ešte lepšie ako súčasné iPhony, ktoré to samozrejme zvládajú na veľmi vysokej úrovni!

Novinka by mala teda priniesť pokrok v oblasti digitálnej fotografie a to je správna vlna, na ktorú Apple môže útočiť, pretože ľudia stále viac a viac „umelecky“ fotia práve na svoje iPhony a svoje fotografie zdieľajú na sociálnych sieťach ako instagram a tiež na projektoch, ako je napríklad #zachytene_na_iPhone. Akonáhle ešte viac vylepší dnes už fantastickú optiku, bude to úplná bomba a presne toho by sme sa mali dočkať pri novom iPhone 7 Plus!

Menší model sa potom uspokojí len s jednou šošovkou, no neznamená to, že bude fotiť zle, aj ten dostane fantastický fotoaparát! druhým rozdielom by mala byť vraj pamäť RAM. Kuo sa domnieva, že vzhľadom na grafické spracovanie, ktoré bude podstatne náročnejšie pri dvoch ako pri jednej šošovke objektívu, bude iPhone potrebovať väčšiu operačnú pamäť aby to celé bez problémov zvládal. Presne preto ju Apple pri väčšom modeli navýši o 1GB. Nezabúdajme na to, že pôjde o dôležitý krok, veď v iPhone 6 a iPhone 6 Plus bol stále len 1GB.

Teraz bude mať Apple vo svojej vlajkovej lodi pamäť hneď 3GB a takýto rozdiel bude určite cítiť minimálne tak, ako keď si človek porovná iPhone 6 a iPhone 6S. Hoci ten rozdiel nevidí na prvý pohľad, skutočne tam je a po čase je citeľný!

iPhone 7 Plus - svetapple.sk

 

Prečítajte si tiež  WhatsApp pre iOS sa dočká niekoľkých zaujímavých vychytávok
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.