Súčasná doba praje pripraveným a všetci výrobcovia sa snažia okrem nového dizajnu priniesť aj sem tam nejakú novú technológiu či inú novinku, ktorou potešia svojich zákazníkov. U konkurencie to očividne pochopili správne a okrem toho, že nové telefóny vyšperkovali tým najlepším, čím sa len vyšperkovať dali, vylepšili aj akumulátory batérie. Áno, Androidy vydržia citeľne viac a nezmenil to ani iPhone 7. Ten v teste z časti úplne pohorel!

Výdrž batérie

Ak sa bavíme o výdrži batérie, asi nebude žiadnym tajomstvom, že iPhone bol na tom vždy tak trochu mizerne. Vyložme karty na stôl a jednoducho si priznajme, že ostatné telefóny držali šťavu o čosi dlhšie, ako práve smartfón s nakúsnutým jablkom. Netreba sa tomu ani príliš čudovať. Apple si dalo vždy záležať na dizajne a to nie len vnútornej strany, ale aj vonkajšej. Výsledkom bolo, že batéria bola vždy o čosi menšia a to znamenalo horšiu výdrž. Už sme si na to všetci zvykli, no pri pohľade na konkurenciu kamošom s Androidom trošíčku závidíme.

Výdrž batérie ich smartfónov je podľa najnovšej infografiky citeľne lepšia ako tá, ktorú ponúka iPhone 7. Nezabudneme spomenúť ani fakt, že Apple prerobilo procesor, ktorý dostal 4-jadrá, z ktorých sú 2 úsporné. Práve tým sa vraj podarilo ušetriť zhruba 2 hodiny, o ktoré môžeš novinku používať dlhšie v porovnaní so starším modelom. Výborne! No v praxi to nie je až také výborné. V praxi je to trošíčku inak. Hoci iPhone vydrží nepochybne dlhšie, reálne to na konkurentov nestačí, minimálne čo sa telefónnych hovorov týka.

iPhone - svetapple.sk

Kým HTC 10, ktorý v tejto tabuľke jasne vedie, ponúka až 1859 minút volania, iPhone neponúka ani 800! Nie, nezabudli sme na jedno číselko, skutočne je rozdiel až takýto veľký a ak si myslíš, že HTC je nejaké výnimočné, pred iPhonom sa umiestnil aj Samsung Galaxy S7 s časom 1492 minút. To je o polovicu viac, ako ponúka Apple a zároveň už o dosť menej, ako ponúka HTC. Keď sa teda na čísla pozrieme z tejto stránky v Cuperine sú na tom naozaj zle a pôsobia až zaostalo. Bez baterky predsa telefón fungovať nebude a načo nám je taký telefón?

Je to naozaj také zlé?

Už, už človek hádže iPhone do negatívneho svetla, no zrazu prichádza druhý test, ktorý iPhone síce tiež nevyhral, no rozdiely sú tu maličké a dovolíme si tvrdiť, že takýto test je dôležitejší ako ten prvý. Ide o surfovanie po webe v 3G sieti. Kým najlepšie HTC zvládlo úctyhodných 790 minút, iPhone sa drží len o čosi nižšie a s číslom 615 minút takmer prekonáva najväčšieho súpera od Samsungu, ktorý získal 640 minút. Ak vezmeme do úvahy, že človek v dnešnej dobe omnoho viac používa aplikácie a surfuje na webe či Facebooku, iPhone na tom nie je ani zďaleka tak zle, hoci za špičkou mierne zaostáva. Ak sa na to ale pozrieme z pohľadu človeka, ktorý potrebuje byť neustále na telefóne, asi to nie je pre neho to pravé orechové.

iPhone - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here