iPhone 7 a iPhone 7 Plus sú dva produkty, ktoré očakávame niekedy v polovici septembra. Na ich príchod sa veľa ľudí teší, no ďalší sú už teraz sklamaní. Vraj to je preto, že dizajn bude rovnaký a tiež preto, lebo neprinesú nič také zásadné. My vlastne s týmito tvrdeniami súhlasíme, no dnes sa ukázala zaujímavá fotografia, ktorá ukazuje iPhone 7 Pro.

iPhone 7 Pro?

Hoci je do prestavenia približne dva mesiace, o budúcom iPhone vieme už dnes takmer všetko. Ak aj niečo nevieme, je veľmi pravdepodobné, že sa to za tie dva mesiace ukáže. Každopádne, doteraz sme boli v tom, že Apple chystá len iPhone 7 a jeho väčšiu variantu iPhone 7 Plus, ktorá prinesie okrem väčieho displeja aj duálny fotoaparát. Po dnešnom úniku sme si tým nie sme až tak istí. Na internete začala kolovať informácia, že Apple nechystá len dva iPhony ale rovno 3! Vlakovou loďou by pri tom nebol model 7 Plus ale model 7 Pro, ktorý by mal ešte niečo navyše.

iPhone 7 Pro sa už objavil v dokumentoch dávnejšie, ale veľmi veľkú nádej sme tomu nedávali. Dnešná fotka ale poukazuje na to, že takýto iPhone skutočne môže existovať. Aj keď to teda vyzerá ako zaujímavá informácia, predsalen máme pri tomto úniku mierne pochybnosti, ktoré nás odrádzajú od toho, že by to skutočne mohla byť pravda. Na fotkách totiž nájdeme všetky tri iPhony, ktoré by sme podľa zdroja úniku mali počas tohto roka vidieť. Je tu iPhone 7, iPhone 7 Plus, no a potom iPhone 7 Pro.

Problém

Všetky 3 sú krásne položené vedľa seba, avšak z vrchnej strany a tu je problém číslo 1. Pokojne totižto môže ísť aj o klasický iPhone 6S Plus vo farbe Rose Gold, ktorý je odfotený spredu a nájdeme na ňom nálepku „iPhone 7“. To isté platí aj pre menší model, aj keď tu sa objavila ešte jedna fotografia. Tá ho zachytáva zozadu a potvrdzuje, že ide skutočne o iPhone 7.

Každopádne displeje môžu patriť pokojne starším smartfónom a navyše, nový iPhone 7 by mal mať svetelný senzor vpravo od kamery a nie hore tak, ako to je na úniku. Tento únik by bol omnoho viac dôveryhodný, keby boli fotky telefónov zo zadnej strany. To ale autor očividne pre niečo ukázať nechcel a tak mu sami príliš neveríme.

iPhone 7 - svetapple.sk

iPhone 7 „S“?

Ako sme už spomenuli, najmenší 4,7″ model prináša aj fotku zadnej strany. No ako sa ukazuje, niečo nám tu nesedí a popravde trošku pochybujeme, či ide o iPhone alebo o nejaký čínsky fejk, ktorý sa onedlho začne predávať. V prvom rade sa nám nezdá zadná kamera a tiež LED dióda na zadnej strane, kde nie je TrueTone blesk. To by si určite Apple nedovolilo vynechať. Ďalšia vec, ktorá ešte viac kazí dôveryhodnosť tohto úniku je napís a písmenko „S“. Nový iPhone sa určite nebude volať „S“, nech ponesie akýkoľvek názov (aj keď náhodou nie iPhone 7), určite to nebude iPhone „S“.

Prečítajte si tiež  Apple tvrdí, že inštalácia apiek mimo App Store bude pre používateľov nebezpečná

Navyše, ten, kto písal text na šasi tohto zariadenia si zrejme neuvedomil, že Apple využíva omnoho tenší font na nápisy zo zadnej strany. Aj to je dôvod, prečo tomuto úniku nedôverujeme, ale keďže o ňom len pred pár minútami informoval magazín Macrumors, chceli sme vám ho priniesť aj my. Ak niekde uvidíš článok o tom, že ide o iPhone 7, nenechaj sa nachytať. Myslíme si, že s 90% pravdepodobnosťou ide o falošný únik. 🙂

iPhone 7 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.