Spoločnosť Apple každým rokom predstaví nový iPhone, ktorý prináša nejaké tie vylepšenia oproti predchodcom. Pokiaľ ide o “S”-kový model, prídu vylepšenia poväčšine zvnútra, možno drobné dizajnové zmeny. Pokiaľ ale príde úplne nová generácia, dizajn býva výrazne iný. iPhone 7 ale možno sklame, hoci sme mali veľké očakávania. Dizajn má byť vraj veľmi podobný tomu z iPhonu 6S!

iPhone 7 ako dizajnové sklamanie

Apple je presne tou spoločnosťou, ktorá prináša produkty, z ktorých sa ostatné spoločnosti učia. Udáva trend a to nie len po stránke technológií ale aj po stránke dizajnu. Aj to je dôvod, prečo Apple všetci tak milujeme. Tieto produkty sú skrátka nádherné a azda každý jeden z nás túži jeden vlastniť a nosiť vo svojom vrecku. To platí aj pre iPhone, ktorý je viacmenej najpredávanejším a zároveň aj najpopulárnejším produktom Apple. Každé dva roky dostávame aj výraznejšie dizajnové zmeny, no tento rok to možno bude jedno veľké sklamanie!

- Reklama -

Celý svet je totiž poslednými mesiacmi v očakávaniach a v kuloároch sa šepká, že iPhone 7 príde s úplne novým dizajnom, ktorý bude kombináciou kovu, hliníka a skla. Ako to ale podľa dnešných správ z portálu Macrumors.com vyzerá, nič takéto by sme nemali očakávať. iPhone 7 bude možno po stránke dizajnu jedno veľké sklamanie a prešľap.

Prečo? Podľa redakcie, ktorá sa riadi uniknutými informáciami sa nemáme ani zďaleka tešiť na výrazne odlišný dizajn ale skôr na jeho evolúciu. To znamená, že na zdanej strane opäť uvidíme hliník a hoci sa časti plastových pásikov máme zbaviť, nejaké tu stále ostanú.

Fotoaparát, alebo možno aj dva, v prípade, že Apple použije novú technológiu dvoch fotoaparátov, potom nájdeme zasunutý vo vnútri tela, nebude teda vytŕčať tak ako na 6-tke a 6S-ku. Výrazné dizajnové zmeny teda prísť nemajú, minimálne nie podľa posledných informácií. To môže ale byť pre Apple veľmi veľká chyba, ktorej by s podľa nášho názoru určite nemala spoločnosť dopustiť. Nový dizajn je ako nový štandard. Ak si má niekto kúpiť opäť telefón za 700-1000€, určite chce aby vyzeral ináč. Uvidíme teda, ako nakoniec Apple uzná za vhodné ale dizajn iPhonu 6 s vylepšeniami určite opäť nechceme. Mnohým sa nepáči a hoci nepatríme k tejto skupine ľudí, jednoducho chceme niečo nové, niečo čo sa nám bude ešte viac páčiť a niečo, čo budeme chcieť okamžite chytiť do ruky 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.