Už vieme, že iPhone 8 príde s parádnymi fotoaparátmi. Na zadnej strane budú rovno 2, ktoré sa budú starať o tie najkvalitnejšie zábery krajiny, predmetov alebo ľudí pred vami, no a z prednej strany bude potom druhá, ktorá by mala robiť tie najlepšie selfíčka na svete. Bude tu ale ešte jedna veľmi dôležitá funkcia. Bude tu rozpoznávanie tváre, ktoré by malo vedieť fungovať rýchlejšie a hlavne presnejšie ako Touch ID, čo sa síce zdá ako nepravdepodobné, no ale predsa. Prečítaj si viac o tejto technológií. Prinesie so sebou viacero noviniek, o ktorých sme nevedeli!

Bez Touch ID?

Hoci sa hovorilo, že Touch ID v iPhone 8 ostáva, teraz sa ukazuje, že to tak nemusí vôbec byť. Problém je totiž v tom, že by tu snímač otlačkov prstov nemusel nájsť žiadne uplatnenie. Hoci je super, všetci sme si naň už zvykli a na iPhone 7S a 7S Plus určite ostane, v novinke s označením 8 ho už s vysokou pravdepodobnosťou budeme očakávať márne. Dôvodom je čítanie tváre, ktoré by malo fungovať ešte lepšie ako samotný senzor.

Naša tvár má vraj viacej bodov ako otlačok prsta, vďaka ktorým by sme teoreticky mali mať telefón v bezpečí, nakoľko by sa nikomu cudziemu v ruke neodomkol. Celá táto funkcia sa nazýva ako Pearl a asi ťa neprekvapí, kde bola objavená. Hold firmware HomePodu nám prezradil viac ako asi Apple chcelo 🙂

Platenie a ostatné

Tak ako cez Touch ID bude platenie pravdepodobne fungovať bez akýchkoľvek problémov. Hoci u nás službu asi ani nevyužiješ, nakoľko to vyzerá ešte na dlho kým sa ku nám vôbec dostane, v zahraničí ide dnes už o bežnú vec. Jednoducho teda prídeš k pokladní, zaplatíš a o tom, že si telefón naskenoval tvoju tvár nebudeš ani vedieť. Pearl by mal behom niekoľkých milisekúnd prehodnotiť to, čo práve potrebuješ. Netreba teda hýbať prstom, všetko sa stane akosi automaticky a samo.

Rovnako tak by malo fungovať aj napríklad nakupovanie pomocou obchodu AppStore či platenie predplatného v Apple Music. Nič nebudeš musieť potvrdzovať prstom, skrátka len postačí, keď sa pozrieš na telefón. Niekedy by sa ale hodilo aspoň upozornenie, ktoré by si musel potvrdiť. Poznáme pochybné aplikácie s biznisom v predplatnom!

Nové funkcie

Dnes sa objavili aj celkom nové informácie o tom, čo sme zatiaľ vôbec netušili. Mala by to byť funkcia, ktorá by sledovala tvoje oči vždy, keď je telefón na stole a je to možné. Akonáhle by ti prišla nejaká notifikácia a ty by si sa na zariadenie pozrel, iPhone by automaticky stíšil tón aby nevyrušoval. V praxi by to vyzeralo asi tak, že keď by do iPhonu prišla správa, mail alebo čokoľvek, čo by ti potreboval oznámiť, zaplo by sa vyhľadávanie tváre a pokiaľ by ti ju našlo, telefón by ťa upozornil a čakal kým sa naň pozrieš. Pokiaľ by nezaznamenal tvoju tvár prípadne by si sa nepozrel, notifikácia by skrátka odznela tak ako zvyčajne. Veľmi jednoduché a užitočné zároveň.

Prečítajte si tiež  Apple uzatvára jeden z najdlhších súdnych sporov kvôli iOS

Hovorilo sa tiež o funkcií, ktorá by mohla pri tvojom dlhšom pohľade na displej dlhšie zobrazovať notifikácie. Vieme, že existuje nejaký časový limit, po ktorom sa displej zhasne, no nový iPhone bude mať technológiu, vďaka ktorej by mohol byť tento limit v podstate závislí od teba. Geniálne nápady!

iPhone 8 - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.