iPhone 8 bude geniálny stroj a Apple chce ponúknuť všetko len to najlepšie, čo znamená, že tento telefón bude doslova revolučný. Posledné iPhony boli medziročne skôr evolučné. Priniesli zmeny, ale nič zásadné. iPhone 8 nám ale prinesie niečo viac, iPhone 8 nám prinesie okrem fantastických technológií aj dokonalý dizajn plný inovácie. Poďme sa pozrieť na to, v čom!

iPhone 8

Redakcia Cult for Mac vytvorila fantastický koncept iPhonu 8, ktorý prináša len to najlepšie. V prvom rade tu máme dokonalý a nádherný OLED panel, ktorý by mohol byť aj zaoblený a nemáme tu žiadne tlačidlo Home Button. To nahradil práve displej.

Touch ID je schované v displeji ako takom, a tak sa telefón môže odomykať kedykoľvek, keď naň priložíš svoj palec. Výborne vymyslené. Okrem iného by sme sa mohli dočkať aj technológie skenovania našej tváre či rohovky.

Ďalej sa dočkáme bezdrôtového nabíjania. V hre je aj technológia, ktorá dokáže nabiť telefón na niekoľko centimetrov či dokonca metrov prakticky bezkontaktne, čo možno znie ako sci-fi, ale až také sci-fi to pravdepodobne zas nie je. Zaujímavý je aj fotoaparát, ktorý by mal ponúknuť ešte vyššiu kvalitu výstupných snímkov.

Apple si dá na fotoaparáte vždy záležať a vždy po predstavení patrí telefón na špičku toho, čo je práve na trhu, čo môžeme očakávať aj tento rok. Samozrejme potom zvýšený výkon vďaka procesoru Apple A11 a lepším komponentom. To hlavné ale nakoniec!

Dizajn

Technológie sme si popísali no čo dizajn? iPhone 8 bude predsa nová generácia, a tak môžeme očakávať príchod celkom nového “dizajnového jazyka” použitého na tomto smartfóne. Zrazu naše moderné iPhony 7/7 Plus budú vedľa tohto zariadenia vyzerať zastaralo. Predpokladaný príchod je len v dvoch farbách, nakoľko telo by nemuselo byť hliníkové, ale keramické tak, ako pri keramických Apple Watch. Žeby sme sa dočkali len verzie White a Black? Môžné to je.

Samozrejmosťou sú tu potom detaily, ktoré máme na Apple tak radi. Keramika v spotrebnej elektronike, minimálne tej od Apple by sa mala začať vyskytovať stále častejšie a častejšie. Vyzerá dobre a hliníku už máme plné zuby, čo povieš? Zatiaľ si môžeš pozrieť výborný videokoncept zariadenia tu!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here