Apple má po uvedení nového produktu na trh skoro vždy nejaký ten problém ale nemôžme sa na neho hnevať, lebo nikdy nejde o nič zásadné, dokonca nás to väčšinou ani len nestretne, pretože sa týka len malého množstva používateľov avšak sila internetu všetko nafúkne. Asi tak by sa dala pomenovať následujúca situácia, ktorú zažívame pri novom iPhone 8 a 8 Plus. Novinky majú vraj ojedinelí problém pri hovoroch. Reproduktor buď nepríjemne praská alebo rovno vynecháva. Apple si chybu priznalo!

Problémy s reproduktorom

Na internete sa začali riešiť problémy iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus, ktoré vznikajú pri telefonovaní. Ide o to, že počas hovoru hlas v reproduktore zvykne nepríjemne praskať či dokonca vynechávať. Stane sa to ale len v ojedinelých prípadoch a len u niektorých používateľov. Tí navyše uviedli, že sa nejedná o každý hovor ale približne o každý tretí hovor. Dôvodom by teda mala byť softvérová chyba, čo potvrdilo aj samotné Apple. To očividne zaregistrovalo menšiu vlnu kritiky práve na reproduktor a vyjadrilo sa v zmysle, že všetko dá do poriadku.

- Reklama -

Na vine by pritom mala byť pomerne technicky nevydarená aktualizácia iOS 11, ktorá prináša obrovské množstvo chýb. Je to trošku škoda, že ju Apple nevyladil ale občas sa to stane. Podobne sme sa s niečim takýmto stretli aj pri iOS 8. Apple prisľúbilo, že problém vyrieši v najbližšej aktualizácií, takže len ťažko môže ísť o hardvér. Pokiaľ by ale praskanie pokračovalo a nebodaj by sa týkalo aj teba (zajtra sa už u nás začína predávať iPhone 8 a iPhone 8 Plus), vyskúšaj telefón reklamovať.

iPhone 8 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.