Svet už zopár mesiacov šalie ohľadom predstavenia celkom nového iPhonu 8, ktorého by sme sa mali dočkať za 6 dní na oficiálnej Kenyote, na ktorú Apple prednedávnom rozoslalo po celom svete pozvánky. Súčasťou tejto Keynote by mohlo byť aj predstavenie modelov 7S a 7S Plus, no a potom Apple Watch Series 3, na to sa však pozrieme až o pár dní. Dnes sa objavila správa o tom, že iPhone 8 by mohol priniesť aj svoju Pluskovú verziu. Určite to ale nebude 12. septembra. Kedy to teda bude, prečo na to musíme čakať a aké bude mať približne rozmery sa dočítaš v tomto článku!

iPhone 8 Plus?

Dnes sa na internete objavila informácia o tom, že Apple by mohlo priniesť model Plus aj s dizajnom iPhonu 8. Hovoríme tu vlastne skôr o jeho Fullscreen displeji, ktorý by mohol byť v budúcnosti ešte väčší. Apple vraj urobilo veľký krok s takouto zmenou a pocítili to aj výrobcovia displejov, ktorí len tak tak stíhajú OLED panely dodávať. Napríklad taký Samsung musel zainvestovať poriadne mastnú čiastku do 7 nových výrobných liniek, na ktorých sa produkujú práve tieto displeje. Investícia bude ale dlhodobá, pretože sa tu budú produkovať aj displeje pre ďalšie generácie. Ako to teda bude?

- Reklama -

Tento rok by sme sa mali dočkať len akéhosi „Anniversary“ modelu, k 10. výročiu od predstavenia prvej generácie. Dosť možno sa toto zariadenie ani len nebude volať iPhone 8 ale nejako úplne ináč. Tak či onak príde len v jednej verzií. Bude síce veľký ako iPhone 7, no displej ponúkne v uhlopriečke väčší ako má iPhone 7 Plus. Bavíme sa o 5,8″ panely, ktorý však po krajoch nebudú zdobiť rámiky s výnimkou vrchnej časti, v ktorej budú skryte senzory, reproduktor a predná kamera. Budú to také 2 telefóny v jednom. Realita je ale vraj taká, že v Cupertine majú rozrobené projekty 6,46″ zariadení, ktoré by mali niesť názov Plus. Dočkáme sa ich však až počas budúceho roka, pravdepodobne v septembri. Malo by ísť o nové generácie, teda iPhone 8S či iPhone 9, no a potom model s označením Plus.

Prečo sme sa ho ale nedočkali už tento rok? Dôvod je pomerne jednoduchý a človek sa nad ním ani nemusí príliš zamýšľať. Samusng Display je v súčasnej dobe najväčší výrobca a dodávateľ OLED displejov na svete. Výroba iPhonu 8 spadá pod jeho krídla a už tak má čo robiť aby dokázal vyrobiť dostatočné množstvo týchto displejov pre prichádzajúci začiatok predaja. Presne preto sme sa vraj „Pluskového“ modelu ešte nedočkali. Ten by mal prísť postupne, akonáhle bude spoločnosť schopná vyrobiť ešte väčšie množstvo displejov, na čo však musí vystavať nové linky a pravdepodobne aj nové haly. Pomôcť by jej s výrobou mohli aj neznáme čínske spoločnosti, no o tých zatiaľ veľa nevieme.

Čo však vieme, je fakt, že iPhone 8 bude skutočne zlatým klincom programu, čo sa týka predstavovania na tento rok. Nič lepšie v oblasti smartfónov už Apple nepredstaví. Na Keynote by sa mali ale objaviť aj modely 7S a 7S Plus. Na budúci rok sa potom dočkáme pokračovania modelu Plus. Ten si ale bude musieť dať na 12 mesiacov prestávku. Hádam to nejako vydržíme! 🙂

iPhone 8 Plus - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.