Súčasné technológie sú nie len fantasticky funkčné ale aj perfektne vyzerajú. Povedzme si na rovinu, že Apple s dizajnom iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus prišlo presne tam, kam malo a oživilo nudný štandard, ktorý sme poznali už od iPhonu 6 s hliníkovým telom. Samsung Galaxy Note 8 prináša tiež sklo na zadnej strane a ide o vrchol ponuky Kórejského výrobcu. Pozri si spolu snami súboj toho najlepšieho, čo sa dá v súčasnosti kúpiť. Nie ale po stránke výkonu ale po stránke odolnosti. 

Súboj tých najlepších

Dizajnovo sú obe novinky nádherné a musíme povedať, že dizajnéri sa naozaj vyhrali nie len s tvarom ale aj s použitými materiálmi. To môže byť ale trošku kontraproduktívne nakoľko sa oba telefóny objektívne pri teste rozbili. Tak ako na zadnej strane, videli sme praskliny aj na displeji a ako už iste vieš, výmena práve týchto komponentov bude najnáročnejšia a hlavne najdrahšia, kvôli vysokým cenám náhradných dielov. Je veľmi ťažko určiť, ktorý z týchto telefónov je vlastne odolnejší.

- Reklama -

Najviac fér je asi povedať, že to záleží najmä od samotného pádu a hlavne materiálu, na ktorý telefón spadne. Je určite iné, keď spadne iPhone na koberec ako keď spadne na betónový blok chodníku. Presne preto odporúčame používať ochranné púzdra, najmä tie silikónové, ktoré pevne telefón držia pokope a ten sa v nich nepoškodí. Rovnako tak sa hodí aplikovať ochranné sklo na displej aby nedošlo k škrabancom a taktiež prasklinám. Naozaj nejde o lacné hračky a tak by sa o ne mali používatelia aj starať. Avšak to už je každého vec, v tomto prípade sú si ale súperi vyrovnaní!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.