Na to, že iPhone neponúka hardvérové tlačidlo Home Button sme si za toho pol roka, odkedy prišiel s takouto zmenou model 7 a 7 Plus, celkom zvykli. Tlačidlo, ktoré reaguje a funguje vďaka TapTic Engine už reálne nestláčame, no na jeho mieste stále nájdeme „otvor“, v ktorom sa nachádza miesto, ktorého sa dotýkame. Po novom by mal zmiznúť celý tento otvor. Home Button bude v displeji. To ale nebude všetko, skryjú sa aj tlačidlá na hlasitosť a zapnutie/vypnutie zvonenia.

Tlačidlá

Apple by malo tento rok prísť s novinkou, ktorá sa nám ani zďaleka nepáči. Podľa nových informácií by sa mal telefón absolútne zbaviť všetkých hardvérových tlačidiel, ktoré sa na ňom nachádzajú. Áno, doteraz sme síce rátali len s tým, že prídeme len o Home Button, no pravda je taká, že realita možno bude celkom iná.

Podľa všetkého totižto prídeme aj o ostatné tlačidlá. Konkrétne hovoríme o tlačidlách hlasitosti a tiež o tlačidle Zapnutého/Vypnutého zvuku. Samozrejme, Apple ich neodstráni úplne, stále tu budú ale už nebudú v hardvérovej podobe tak, ako sme na ne boli doteraz zvyknutí!

V prvom rade by mal byť dôvod taký, že telefón prinesie celkom nový modernejší dizajn. Mali by sme sa dočkať na dve sklenené časti, ktoré bude v strede oddeľovať kovový rámik. V tomto kovovom rámiku ale nenájdeme žiadne hardvérové tlačidlá.

Budú sa tu nachádzať len dotykové tlačidlá, ktoré budú spĺňať rovnakú funkciu ako pred tým. Zatiaľ si to však nevieme predstaviť a tiež nás veľmi tento krok neteší, nakoľko si myslíme, že sa týmto ovládanie skôr skomplikuje.

Pokiaľ by to ale Apple vyriešilo rovnakým spôsobom, ako pri displeji, nemuselo by to byť až také tragické. Pokiaľ by kovový rámček reagoval len na dotyk prsta, resp. na el. vodivý predmet, predišli by sme náhodným stlačeniam. Ešte lepšie by ale táto technológia fungovala, pokiaľ by sa Applu nejakým spôsobom podarilo do kovového rámčeka, prípadne pod jeho tenkú konštrukciu zakomponovať technológiu 3D Touch.

Vďaka nej by sme po stlačení mohli dostať aj spätnú odozvu v podobe príjemnej vibrácie TapTic Engine a hlavne by sme predišli náhodným stlačeniam. Čo povieš na takéto riešenie? My síce nie sme nadšení, ale musíme to prijať. Na druhú stranu, v rukách sme nič nedržali, a tak to nemôžeme celkom oprávnene hodnotiť!

iPhone 8 concept 3 FB

Prečítajte si tiež  Nespokojný zamestnanec Applu môže za jeden z najväčších únikov v dejinách Applu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.