Hoci ti denne prinášame čoraz viac informácií týkajúcich sa iPhonu 8, stále sme neskončili a stále sa objavujú nové zmienky vo firmware HomePadu, ktoré hovoria o novinkách, ktoré nás ešte len čakajú. Čakajú nás konkrétne príjemné zmeny v oblasti fotoaparátu. Podľa predošlej správy by sme sa dokonca mali dočkať 4K videa pri 60 fps. To ale nie je všetko. Pribudne aj nová funkcia Smart Camera. Vysvetlíme ti o čo vlastne pôjde!

Smart Camera

Nový iPhone prinesie pomerne vychytanú technológiu, ktorú využije každý jeden z nás. Už z názvu môžeme vytušiť, že pôjde o nejakú „múdru kameru“, čo to ale v praxi znamená? Je to trošku komplikovanejšie. Vzhľadom na výkon iPhonu 8 a kvalitu fotoaparátov bude mať toto zariadenie za podpory iOS 11 nahratý špeciálny softvér, pomocou ktorého budeš môcť fotiť ešte lepšie fotky ako kedykoľvek doteraz. Funkcia Smart Camera by mala detekovať ideálne fotografické podmienky, scény, tváre, zvieratá či deti. Vývojári skrátka pracujú na takej kamere aby boli tvoje fotky čo najvernejšie a najprofesionálnejšie. Skrátka aby nevyzerali ako odfotené na telefón, no pripomínali skôr profesionálne zábery zo zrkadlovky a podobne.

- Reklama -

V praxi to teda bude znamenať, že počas lyžovačky na horách alebo opaľovania sa na nádhernej karibskej pláži telefón automaticky vyhodnotí o čo vlastne iné a prispôsobí všetko pre čo najlepšiu fotografiu. Najlepšie sa teda nastaví napríklad svetlo, zaostrenie a všetko ostatné, čo k foteniu patrí. Okrem iného tu bude dostupná aj takzvaná „freezeMotion“ funkcia, ktorá by mala zvládať odfotiť fotografie pri objektoch, ktoré sa veľmi rýchlo pohybujú. Toto zase v praxi bude znamenať, že keď budeš chcieť odfotiť idúce auto (napríklad  idúceho auta), budeš mať väčšiu šancu, že fotené auto bude ostré. Zaujímavá funckia, ktorá sa nám veľmi páči

Posledná vychytávka, ktorú táto novinka prinesie je rozoznávanie QR kódov či iných dokumentov. Vďaka tomu si budeš môcť napríklad veľmi jednoducho zaplatiť faktúru cez internet či študovať web stránky aj keď popravde, toto mala kamera v iPhone obsahovať už pred niekoľkými rokmi ale na druhú stranu ako sa hovorí, lepšie neskoro ako nikdy! 🙂

Skvělé novinky o iPhone 8 kamerách

 Skvělé novinky o iPhone 8 kamerách
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.